Tottenham rozstřílel Chelsea, Arsenal prohrál bitvu o LM

José Mourinho během zápasu s Tottenhamem neměl příliš důvodů k radosti
Poprvé to bylo v listopadu 2010 na lavičce Realu při prohře 0:5 s Barcelonou.
Chelsea opět nastoupila bez reprezentačního gólmana Čecha a jeho konkurent Thibaut Courtois musel lovit míč ze sítě hned pětkrát.
Hrdinou Tottenhamu byl Harry Kane (vlevo), který dva góly dal a další dva připravil.
Jednadvacetiletý útočník Kane tak naznačil, že by při červnovém mistrovství Evropy hráčů do 21 let v ČR mohl patřit k největším hvězdám.
Aktualizováno 1. 1. 2015 20:21
Chelsea poprvé pod Mourinhem inkasovala pět branek, Arsenal prohrál duel o místo pro Ligu mistrů

Londýn - Nejtěžší porážku od pět let starého debaklu 0:5 s Realem na Barceloně utrpěl na Nový rok 2015 trenérský mág a současný lodivod Chelsea José Mourinho.

Zasloužil se o to skvělým výkonem Tottenham, který vedoucí tým tabulky Premier League smetl poměrem 5:3 a připravil Mourinhovi teprve druhou pětigólovou porážku za 715 zápasů jeho profesionální trenérské kariéry.

Do čela soutěže se k Blues díky stejnému bodovému zisku i skóre dotáhl Manchester City, který přehrál Sunderland 3:2, naopak Arsenal s Manchesterem United ve čtvrtek ztratily.

Chelsea nezvládla závěr poločasu

Hráči Chelsea přitom na White Hart Lane po brance Costy vedli a zdálo se, že směřují k bodovému zisku, jenže ve třicáté minutě sroval Kane a rozhodující dva údery přišly v závěrečných minutách poločasu. Nejprve Rose ve 44. minutě dorazil do prázdné branky střelu Chadliho, a následně penaltu v nastavení proměnil Townsend.

V druhé půli gólový festival pokračoval. Nejprve na 4:1 zvýšil Kane, jenže po hodině hry se na druhé straně prosadil Hazard. Na 5:2 v době sílícího tlaku Blues upravil Chadli, ale ani to nebyl poslední gól večera. O ten se v 87. minutě postaral John Terry.

Arsenal důležitou bitvu prohrál

Podruhé z posledních tří ligových kol dostal šanci v základní jedenáctce Arsenalu český kapitán Tomáš Rosický, na rozdíl od vánočního duelu s QPR ale ve čtvrtek Gunners k bodům nepomohl.

V přímém souboji o čtvrtou příčku, zaručující postup do předkola Ligy mistrů, totiž Arsenal podlehl Southamptonu 0:2, a klesl na šesté místo, o tři body právě za Saints a o jeden za severolondýnské rivaly z Tottenhamu. Obě inkasované branky jdou částečně na vrub brankáře Szceszného.

Rosický, který odehrál celé utkání, se předvedl několika parádními centry do vápna, ovšem Sánchez a Cazorla v nejlepších z následných akcí neprostřelili vynikajícího domácího brankáře Forstera.

United znovu remizovali

Na nový rok ztratili také fotbalisté Manchesteru United, kteří uhráli třetí nerozhodný výsledek z posledních čtyř ligových zápasů. Se Stoke City remizovali 1:1.

Obě branky padly po rohových kopech. Jako první se prosadil bek Ryan Shawcross, který do sítě zavěsil přiťuknutí Crouche, na druhé straně pak ještě v první půli odpověděl svojí třetí brankou v sezoně Radamel Falcao, který zase využil hlavičky Carricka a zakončil do prázdné branky.

United mají po dvaceti kolech na kontě 37 bodů, o jeden více než Southampton a o čtyři víc než Arsenal. Na duo City - Chelsea ztrácí devět bodů.

Bony se opět prosadil

Citizens přitom dnes horko - těžko udrželi vítězství nad Sunderlandem 3:2. Vítězný gól zápasu vstřelil za stavu 2:2 Frank Lampard, který dnes oznámil, že v City zůstane na hostování až do konce sezony.

Svůj devátý gól v sezoně dnes vsítil obletovaný kanonýr Swansea Wilfried Bony, ovšem Swans to na více než bod ze zápasu s QPR nestačilo.

Ostatně trefa Bonyho přišla až ve třetí minutě nastavení druhé půle, kdy si někdejší sparťan otočil s míčem na hranici vápna a nechytatelně vyrovnal skóre.

Liverpool ztratil vedení 2:0

Další bodovou ztrátu si připsal Liverpool, který nedokázal proti Leicesteru udržet vedení 2:0, které zařídil dvěma proměněnými penaltami Steven Gerrard.

Během dvou minut se v druhé půli totiž prosadili Nugent a Schlupp a skóre od šedesáté minuty už zůstalo nezměněno.

Remizoval také West Bromwich Albion, který nastoupil poprvé pod Tony Pulisem. S West Hamem uhrál remízu 1:1.

V dalších zápasech remizovala Aston Villa s Crystal Palace 0:0 a Hull překvapivě porazil Everton 2:0. Newcastle pak remizoval s  Burnley 3:3.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Stoke - Manchester United 1:1(2. Shawcross - 26. Falcao), Aston Villa - Crystal Palace 0:0, Hull - Everton 2:0 (33. Elmohamady, 43. Rosenior), Liverpool - Leicester 2:2 (17. a 40. Gerrard obě z pen. - 58. Nugent, 60. Schlupp), Manchester City - Sunderland 3:2 (57. Touré, 67. Jovetič, 73. Lampard - 68. Rodwell, 71. A. Johnson z pen.), Newcastle - Burnley 3:3 (15. Taylor, 26. Colback, 78. Sissoko - 19. vlastní Dummett, 66. Ings, 86. Boyd), QPR - Swansea 1:1 (20. Fer - 90.+2 Bony), Southampton - Arsenal 2:0 (34. Mané, 56. Tadič), West Ham United - West Bromwich1:1 (10. Sakho - 42. Berahino), Tottenham - Chelsea 5:3 (30. a 52. Kane, 44. Rose, 45.+4 Townsend z pen., 78. Chadli - 18. Diego Costa, 61. Hazard, 87. Terry).

1. Chelsea 20 14 4 2 44:19 46
Manchester City 20 14 4 2 44:19 46
3. Manchester United 20 10 7 3 34:20 37
4. Southampton 20 11 3 6 34:15 36
5. Tottenham 20 10 4 6 29:27 34
6. Arsenal 20 9 6 5 34:25 33
7. West Ham United 20 9 5 6 31:24 32
8. Liverpool 20 8 5 7 28:27 29