Everton rozstřílel Sunderland 6:2

Aktualizováno 1. 11. 2015 19:13
Evertonu se v Premier League podařilo dát pět a víc gólů podesáté a třikrát z toho odnesl jeho střeleckou formu právě Sunderland. Vítězství si v neděli připsal také Southampton, který porazil Bournemouth 2:0.
Arouna Koné (Everton)
Arouna Koné (Everton) | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Evertonu ztratili dvoubrankové vedení nad Sunderlandem, ale svého soupeře v 11. kole anglické ligy nakonec rozstříleli 6:2. Díky výhře se posunuli na deváté místo tabulky.

Sunderland vybojoval v této sezoně na hřištích soupeřů v pěti duelech jen jeden bod a jeho šance na zisk dalších rychle snížil Arouna Koné. Útočník z Pobřeží slonoviny nejprve vyslal v 19. minutě do úniku skórujícího Gerarda Deulofeua a o dvanáct minut později sám zvýšil na 2:0.

Ještě před přestávkou ale vstřelil ve čtvrté minutě nastavení kontaktní gól Jermain Defoe a ukončil třízápasové čekání Sunderlandu na branku na hřišti soupeře. Pět minut po přestávce srovnal hlavou Steven Fletcher, jenže liverpoolský celek se nesložil a dalšími čtyřmi brankami rozhodl.

Rychlý tříbrankový trhák během sedmi minut nastartoval vlastní gól Sebastiana Coatese, zanedlouho se trefili Romelu Lukaku a podruhé v utkání Koné, který později dokonal svůj první hattrick v anglické lize. Evertonu se v Premier League podařilo dát pět a víc gólů podesáté a třikrát z toho odnesl jeho střeleckou formu právě Sunderland.

Před Evertonem i jeho městským rivalem FC Liverpool zůstává Southampton, který díky brankám Stevena Davise a Graziana Pellého porazil Bournemouth 2:0. Jediným negativem pro vítěze bylo v dnešním duelu vyloučení Victora Wanyamy za dvě žluté karty.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Everton - Sunderland 6:2 (31., 62. a 76. Koné, 19. Deulofeu, 55. vlastní Coates, 60. Lukaku - 45.+4 Defoe, 50. Fletcher), Southampton - Bournemouth 2:0 (31. Davis, 36. Pellé)