Oxlade-Chamberlain zajistil Arsenalu návrat do čela tabulky

Aktualizováno 2. 2. 2014 19:30
Fotbalisté West Bromwiche získali cenný bod v boji o záchranu v anglické lize za remízu 1:1 s Liverpoolem a právě dnešní zisk je dělí od sestupového pásma.
Luis Suárez se tentokrát neprosadil a Liverpool to stálo na hřišti West Bromwiche ztrátu bodů. | Foto: Reuters

LondýnFotbalisté Arsenalu ve 24. kole anglické ligy porazili Crystal Palace 2:0 a vrátili se na první místo v tabulce před Manchester City.

Ten však má pondělní duel s Chelsea k dobru. Oba góly Arsenalu vstřelil Alex Oxlade-Chamberlain. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický odehrál za vítězné kanonýry 18 minut.

Arsenal šel dravě za návratem do čela

Arsenal po minulé remíze se Southamptonem přišel o pozici lídra tabulky, tentokrát si ji však vzal alespoň dočasně zpět.

V první půli se však Arsenal s týmem bojujícím o záchranu trápil. Až v úvodu druhé půle našel Cazorla parádním pasem za obranu nabíhajícího Oxlade-Chamberlaina a mladý křídelník pohotově zakončil.

Byl to pro něj první soutěžní gól za Arsenal od prosince 2012. Hráči Crystal Palace zároveň potvrdili, že dostávají nejvíce gólů v úvodu druhé půle ze všech týmů Premier League. V 72. minutě přišel do hry Rosický, který se vrátil na hřiště po zlomenině nosu a nemoci.

Hned minutu nato se podílel na pojišťující brance: rozjel akci, při které si Oxlade-Chamberlain narazil míč s Giroudem a obstřelil hostujícího brankáře. Arsenal vstřelil alespoň dva góly už v pěti ligových zápasech po sobě, což se mu naposledy povedlo v březnu 2012.

West Bromwich sebral Liverpoolu body

V dresu domácích se radoval i Matěj Vydra, který od kouče Steva Clarka dostal teprve potřetí v sezoně šanci v základní sestavě.

Gólově se prosadil jeho spoluhráč z útoku Victor Anichebe, jenž mohl za svou vyrovnávací trefu děkovat obránci Kolo Tourému. Liverpoolský bek v 67. minutě nepochopitelně rozehrál míč u své branky přímo na volného Anichebeho a ten se z hranice šestnáctky nemýlil.

Obránce z Pobřeží slonoviny tak zhatil trvalou převahu Liverpoolu i práci svého spoluhráče Daniela Sturridgeho, jenž opět prokázal výbornou formu.

Ve 24. minutě zakončil zblízka kombinační akci hostů a připsal si sedmou trefu v posledních šesti utkáních za Liverpool. Současně to byla jeho jubilejní 50. branka v Premier League. "Reds" zůstávají na čtvrtém místě.

Výsledky 24. kola:

West Bromwich - Liverpool 1:1(67. Anichebe - 24. Sturridge), Arsenal - Crystal Palace 2:0 (47. a 73. Oxlade-Chamberlain).

1. Arsenal 24 17 4 3 47:21 55
2. Manchester City 23 17 2 4 68:26 53
3. Chelsea 23 15 5 3 43:20 50
4. Liverpool 24 14 5 5 58:29 47
5. Everton 24 12 9 3 37:25 45
6. Tottenham 24 13 5 6 31:32 44
7. Manchester United 24 12 4 8 39:29 40
8. Newcastle 24 11 4 9 32:31 37