Arsenal zase nezvládl duel s Chelsea. Mertesacker se nechal vyloučit, rozhodl Costa

Podívejte se na fotogalerii ze záspasu
Jediný gól zápasu Čechovi dal Diego Costa.
Tradiční derby výrazně ovlivnil incident z 18. minuty. Mertesacker fauloval Costu...
... a rozhodčí Clattenburg německému stoperovi Arsenalu udělil červenou kartu.
Arsenal tak čekala nelehká úloha dohrát před svými fanoušky více než 70 minut v deseti.
Aktualizováno 24. 1. 2016 19:10
Fotbalisté Arsenalu v 23. kole Premier League doma podlehli Chelsea 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil Diego Costa. Na vedoucí Leicester nyní Gunners ztrácí tři body.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu v nedělním šlágru 23. kola Premier League prohráli s Chelsea 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil Diego Costa. Španělský útočník se zároveň přičinil i o vyloučení Pera Mertesackera, kvůli kterému odehráli Gunners většinu zápasu o deseti.

"Dominovali jsme celému zápasu. Hráli jsme vysoký presink a kontrolovali hru. Vítězství jsme si zasloužili," uvedl po zápase kapitán Chelsea John Terry.

Arsenal nedokázal rivaly z Londýna v lize porazit už podeváté za sebou, naposledy se mu to povedlo v říjnu 2011. Duel z Emirates Stadium jsme sledovali živě zde.

Costa opět v hlavní roli

Pomalu to začíná vypadat, že dokud bude nastupovat za Chelsea jistý Diego Costa, nemá Arsenal šanci dohrát derby v plném počtu. Kontroverzní útočník "Blues" se na podzim postaral o poločasové vyloučení Brazilce Gabriela, nyní se na mě vyfauloval už v 17. minutě Němec Per Mertesacker.

Dlužno dodat, že ten již ale hasil problém, který vznikl po mizerně rozehraném rohovém kopu "Gunners". Těžiště hry se expresně přeneslo na druhou polovinu, kde dostal míč do běhu naturalizovaný španělský útočník, a stoper domácích tak nějak neměl jinou šanci, než řešit situaci skluzem.

"Costa poslal ze hřiště v této sezoně už dva hráče. Nic mu nevyčítám, jen konstatuji fakta. Je to součást útočníkovy hry a Costa je v tom velice dobrý. Rozhodnutí sudího neovlivníme. Řekl bych, že to bylo trochu kruté, ale museli jsme se s tím vypořádat," prohlásil trenér Arsenalu Arséne Wenger.

Jelikož ale netrefil míč, musel pod sprchy a nahradil jej podzimní hříšník Gabriel, kterému musel uvolnit místo na hřišti útočník Olivier Giroud, což zvedlo vlnu nevole nejen v hledišti, hodně těžce tuto chvíli kousal i sám francouzský forvard.

Aby nebylo průšvihů na domácí hlavy málo, ve 23. minutě neuhlídal právě Gabriel svého velkého rivala v dresu hostí a Costa neměl problém z hranice malého vápna propálit Čecha.

Arsenal tlačil, ovšem bez gólových šancí

Domácí inkasovaná branka nepoložila, naopak spíše nabudila, jenže šancí měli jako šafránu. A když už se v závěru půle objevil před Courtoisem sám Flamini, zakončení nezvládl a kde kdo si položil otázku: Jak by s touto šancí naložil Giroud?

Arsenal, kterého by případná výhra vrátila o skóre do čela ligy před Leicester, ve druhém poločase i v deseti tlačil, na hřiště přišel uzdravený Alexis Sanchez, kromě dvou závarů před belgickým brankářem, si ale domácí žádnou vyloženou šanci nevypracovali.

A jelikož se soupeř soustředil především na destrukci, zápas vlastně celkem poklidně doplul až do závěrečného hvizdu s výsledkem 0:1. Svěřenci Arséneho Wengera tak padli na třetí místo tabulky, Chelsea po druhé výhře na půdě soupeře v letošním ročníku Premier League poskočila na třináctou příčku.

"Chlapci dnes předvedli dobrý výkon, snažili jsme se Arsenalu co nejvíce ztížit hru. Když jde soupeř do deseti, můžete reagovat nasazením dalšího útočníka, ale Arsenal je silný a mohl by nás přehrávat i v oslabení. Bylo důležité zachovat strukturu týmu," konstatoval kouč Chelsea Guus Hiddink.

Výsledky 23. kola Premier League:

Everton - Swansea 1:2 (26. vlastní Cork - 17. Sigurdsson z pen., 34. Ayew), Arsenal - Chelsea 0:1 (23. Costa).