Čech proti Newcastlu přišel o nulu až v závěru, Klopp s Liverpoolem válí

15. 9. 2018 15:49
Pátým kolem pokračuje po reprezentační pauze také anglické Premier League. V prvním zápase víkendového programu vyhrál ve šlágru kola Liverpool na hřišti londýnského Tottenhamu 2:1 a vede tabulku.
Sadio Mane, Roberto Firmino a Naby Keita z Liverpoo slaví gól v utkání se West Hamem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu dnes na hřišti Tottenhamu zvítězili 2:1 a vyhráli i pátý zápas v nové sezoně anglické ligy. Něco podobného se jim povedlo teprve potřetí v klubové historii a prožívají nejlepší vstup do soutěže od ročníku 1990/91.

Liverpool poslal do vedení v 39. minutě Wijnaldum a v 54. minutě zvýšil Firmino. Tottenham v nastavení už jen snížil a utrpěl druhou porážku za sebou. Naopak Liverpool potřetí v klubové historii vyhrál úvodních pět zápasů, když navázal na sezony 1990/91 a 1978/79.

Stoprocentní bilanci udržela i Chelsea, která díky hattricku Edena Hazarda porazila 4:1 Cardiff. Hosté sice udeřili jako první, ale Hazard dvěma góly skóre do přestávky otočil. V 80. minutě přidal třetí branku a konečnou podobu výsledku dal tři minuty nato Willian.

Tabulku díky lepšímu skóre vede Chelsea před Liverpoolem a dotáhnout se na ně může Watford, který ještě dnes nastoupí proti Manchesteru United.

Česko-slovenský brankářský souboj mezi Petrem Čechem z Arsenalu a Martinem Dúbravkou z Newcastlu vyzněl pro českého gólmana, který londýnskému celku pomohl k vítězství 2:1. O čisté konto přišel až v nastavení. Gólem se na vítězství podílel i Özil, jenž odehrál jubilejní 200. soutěžní zápas v dresu Arsenalu.