Čech udržel 180. nulu, ale střelci Arsenal mlčeli. Leicester je o krok blíže k titulu

Aktualizováno 24. 4. 2016 19:05
Fotbalový Arsenal pokračuje v nevýrazných výsledcích, v neděli jen remizoval 0:0 na půdě zachraňujícího se Sunderlandu. V druhém nedělním duelu si pojistil vedení v Premier League Leicester, který i bez distancovaného Jeremy Vardyho porazil Swansea jasně 4:0. Na druhý Tottenham, který dohraje kolo zítra s West Bromwichem, mají lišky náskok osmi bodů.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech se sice může těšit z druhé vychytané nuly v řadě - a celkově 180. v Premier League - Arsenalu ale tentokrát bezchybný výkon českého brankáře stačil jen na bod. Ani střelci Gunners totiž nevyzráli na Vita Mannoneho, který hájil branku zachraňujícího se Sunderlandu.

Čechovi naopak ještě v první půli pomohla nastřelená spojnice a také rozhodčí Mike Dean, který přehlédl ruku Pera Mertesackera ve vlastním vápně. Arsenal zůstal po remíze čtvrtý, Sunderland se dostal ze sestupového pásma.

V druhém nedělním duelu si pojistil vedení v Premier League Leicester, který i bez distancovaného Jeremy Vardyho porazil Swansea jasně 4:0. Na druhý Tottenham, který dohraje kolo zítra s West Bromwichem, mají lišky náskok osmi bodů.

Arsenal ztrácí v boji o LM

Čech hostům pomohl několika zákroky na začátku druhého poločasu. Nejprve si poradil s tvrdou střelou Defoea i s následnou M'Vilovou dorážkou a jen o minutu později zasáhl proti ráně Khazriho.

Šance měl také Arsenal, jeho bývalý brankář Mannone si ale poradil se Sánchezovým přímým kopem i se šancemi Iwobiho a střídajícího Welbecka. Svěřenci Arsénea Wengera remizovali potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Manchester City. Třetí místo znamená přímý postup do Ligy mistrů.

Sunderlandu remíza pomohla k posunu mimo sestupové pásmo, před Norwich na 17. místo jej však dostalo pouze lepší skóre. Navíc jen o bod zpět je Newcastle, který ale má o zápas více než jeho dva soupeři v boji o záchranu.

Liškám chybí už jen pět bodů

Leicesteru po výhře nad Swansea 4:0 k zisku prvního titulu v historii mu chybí už jen pět bodů. Jeremy Vardyho, který si odpykával první ze dvou zápasů za vyloučení v minulém kole, v základu nahradil Ulloa. O první gól se postaral Mahriz, který po deseti minutách využil Williamsovy chyby v rozehrávce.

Další dvě branky vstřelil právě Vardyho náhradník. Nejprve si Ulloa naskočil na přesný Drinkwaterův centr z přímého kopu a v druhém poločase po rychlém protiútoku dorazil do prázdné brány Schluppovu přihrávku.

Čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Albrighton a postaral se tak o nejvyšší výhru Leicesteru v sezoně. Svěřenci Claudia Ranierho mají nyní na druhý Tottenham náskok osmi bodů, severolondýnský tým ho může stáhnout v pondělní dohrávce proti West Bromwichi.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Sunderland - Arsenal 0:0, Leicester - Swansea 4:0 (30. a 60. Ulloa, 10. Mahrez, 85. Albrighton).