Přestřelka v Liverpoolu. Swansea nestačily ani Bonyho góly

23. 2. 2014 16:40
Fotbalisté Swansea vstřelili na Liverpoolu tři branky, z toho dvě dal Wilfried Bony, přesto prohráli 3:4.
Jordan Henderson a Glen Johnson slaví gól Liverpoolu proti Swansea
Jordan Henderson a Glen Johnson slaví gól Liverpoolu proti Swansea | Foto: Reuters

Praha - Blízko překvapivému zisku ze hřiště čtvrtého Liverpoolu byli ve 27. kole Premier League fotbalisté Swansea. K nadějnému vývoji hostům pomohl dvěma góly i Wilfried Bony.

Bývalý sparťanský střelec dvěma góly dohnal ztrátu Swansea z 1:3 na 3:3. Stejným příspěvkem se blýskl také domácí Daniel Sturridge, ovšem utkání mělo nakonec jiného hrdinu. V 74. minutě totiž o vítězství "Reds" 4:3 rozhodl Jordan Henderson.

Na osmou příčku se posunul Newcastle, jemuž stačila k výhře nad Aston Villou jediná branka Loika Rémyho.

Liverpool musel jít třikrát do vedení

Liverpool vedl zásluhou Daniela Sturridge a Jordana Hendersona ve dvacáté minutě už 2:0, Swansea ale na Anfield Road nedopustila opakování loňského debaklu 0:5, který je její nejvyšší porážkou v Premier League. Už během sedmi minut srovnali bývalý hráč Liverpoolu Jonjo Shelvey a s přispěním teče Bony.

Do šaten šel přece jen po hlavičce Sturridge s vedením 3:2 Liverpool, dvě minuty po přestávce ale stáhl slovenský stoper Martin Škrtel v pokutovém území Bonyho, který se trefil z penalty k tyči. Svůj účet v Premier League zaokrouhlil na deset branek a dnes poprvé se mu podařilo skórovat jinde než na domácím stadionu.

Liverpool však přece jen vybojoval tři body, když se třetím dvougólovým střelcem utkání stal Henderson. "Reds" vyhráli potřetí za sebou a pojistili si čtvrté místo v tabulce.

S osmnácti brankami druhý nejlepší střelec soutěže Sturridge se trefil již v osmém zápase za sebou a po bývalém slavném útočníkovi Manchesteru United Ruudu van Nistelrooijovi se stal teprve druhým hráčem, kterému se to v Premier League podařilo.

Tottenham padl v Norwichi

Už šestibodové manko na Liverpool má Tottenham, který překvapivě prohrál 0:1 na hřišti Norwiche. Jedinou branku zápasu dal v 47. minutě Robert Snodgrass. Zachránil tak nejspíš trenéra Chrise Hughtona, jemuž podle britských médií po jediné výhře z 13 posledních zápasů ve všech soutěžích hrozil vyhazov.

Newcastle po třech porážkách a čtyřech duelech bez vstřelené branky směřoval k domácí remíze 0:0 s Aston Villou, v druhé minutě nastavení ho ale spasil jediným gólem zápasu záložník Loic Rémy. Ten nastoupil poprvé po třízápasovém trestu a dal první domácí gól svého týmu od konce prosince.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Liverpool - Swansea 4:3
Branky: 3. a 36. Sturridge, 20. a 74. Henderson - 27. a 47. z pen. Bony, 23. Shelvey

Newcastle - Aston Villa 1:0
Branky: 90.+2 Rémy

Norwich - Tottenham 1:0
Branky: 47. Snodgrass

1. Chelsea 27 18 6 3 49:21 60
2. Arsenal 27 18 5 4 52:27 59
3. Manchester City 26 18 3 5 69:27 57
4. Liverpool 27 17 5 5 70:35 56