Slavia přejela Příbram, sudí zápas dvakrát přerušil

FOTO Kovařík neměl trpělivost, Piták musel fanoušky klidnit
Kapitán domácích Karel Piták musel domácí kotel uklidňovat.
Jenže ani domluva nepomohla. Nejprve Kovařík přerušil zápas jen na pár minut, po přestávce už ale poslal hráče na 10 minut do útrob stadionu.
Až poté se fanoušci uklidnili natolik, aby mohl zápas pokračovat.
Přitom mohli být spokojení. Slavia vedla už v 5. minutě 1:0.
2. 5. 2014 22:15
Fotbalisté Dukly jen remizovali se Slováckem na vlastním hřišti 1:1. Oba góly padly až v poslední desetiminutovce. Slavia přejela Příbram 3:0.

Praha - Důležité tři body v boji o záchranu si připsala v předehrávce 27. kola Gambrinus ligy pražská Slavia když v Edenu porazila Příbram jasně 3:0. Sudí Kovaříkaz zápas dvakrát přerušil kvůli vulgaritám v hledišti.

Nejdříve nuda a pak přestřelka v závěru. Fotbalisté Dukly jen remizovali se Slováckem na vlastním hřišti 1:1. Oba góly padly až v poslední desetiminutovce.

O první z nich se postaral v 85. minutě Zbyněk Pospěch, tři minuty na to vyrovnal Jakub Petr. Svěřenci Luboše Kozla v domácí soutěži na Julisce popáté za sebou nevyhráli.

Pauza Slavii v druhé půli prospěla

Sešívaní do zápasu skvěle vkročili, už v páté minutě Nitrianský trefil Břevno, k odraženému míči se dostal Piták a neservíroval ho na střelu Hrubému, který vymetl šibenici. Slavia pokračovala v útočení, Juhar ale po dobré přihrávce Nitrianského zaváhal a nechal se v šestnátce o balón obrat. Necidovu hlavičku zase zneškodnil gólman Hruška.

Poté rozhodčí Kovařík zápas na pár minut přerušil kvůli vůlgárním pokřikům z kotle domácích. Pauza jako by trochu prospěla hostům, protože ti se před přestávkou začali dostávat do nebezpených situací. Černý se nejprve musel vytáhnout proti ráně Pilíka a poté zlikvidoval i Mišůnovu hlavičku z rohu. Na ruhé straně zase dobrý brejk zazdil Juhar.

Po přestávce Příbram pokračovala v aktivitě. Pilík byl po Zemanově přihrávce před Černým úplně sám, ale domácí brankář vytáhl další skvělý zákrok.V 55. minutě Kovařík opět přerušil zápas kvůli vulgaritám z hlediště, tentokrát na deset minut. Slávistický kotel uklidňovali i domácíhráči v čele s kapitánem Pitákem, teprve potom se mohlo pokračovat.

V tomto případě mohla za chvilku odpočinku děkovat Slavia. Po pěti minutách obnovené hry se totiž po centru od rohového praporku trefil hlavou Necid. A nezůstalo jen u toho v 88. minutě Piták rychle rozehrál standardní situaci na rozběhnutého Juhara a ten vyběhnuvšího Hrušku přeloboval. V nastaveném čase ještě mohli snížit Pilík či Krbeček, ale oba branku Slavie minuli.

Radost Dukle dlouho nevydržela

První větší možnost si na Julisce v šesté minutě vytvořilo Slovácko. Valentův tečovaný přímý kop Rada vytáhl z horního růžku na roh. Domácí gólman pak při rozehrávce zazmatkoval a trefil Doška, od něhož se míč odrazil mimo branku.

Po dvaceti minutách se probojovala k soupeřově šestnáctce i Dukla, z dobrých pozic však minuli Matěj Hanousek i Mareš. Bezbrankový stav na druhé straně pomohl udržet Rada, když vyrazil na břevno Šumulikoského hlavičku.

Oboustranně ofenzivní fotbal pokračoval i v dalších minutách. Volný Ouedraogo měl sice v šestnáctce Slovácka hodně času na střelu, ale nakonec trefil jen obránce na brankové čáře.

Obraz hry se příliš nezměnil ani v úvodu druhého poločasu. Hodně blízko prvnímu gólu byl po hodině hry Došek, jehož hlavičku pod břevno zlikvidoval dalším dobrým zákrokem Rada.

O deset minut později zase slibnou šanci neproměnili domácí. Pospěchovu střelu neudržel Heča, ale dobíhajícímu Bergerovi dorážka nevyšla.

Pět minut před koncem už se Dukla prosadila. Berger z přímého kopu našel Pospěcha, který umístěnou hlavičkou nedal Hečovi šanci. Porážku Slovácka odvrátil za čtyři minuty zblízka Petr po Kerbrově centru.

Fotbalová Gambrinus liga - 27. kolo:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 5. Hrubý, 71. Necid, 88. Juhar. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Dobrovolný. Bez karet. Diváci: 4452.

Slavia: Černý - Dostál, Smejkal, Škoda, Neves - Nitrianský, Hrubý, Gecov (90.+8 Prošek), Piták (90. Zmrhal) - Juhar (90.+7 Sodoma), Necid. Trenér: Pastoor.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Hajrapetjan (75. Mareš) - Pilík, Krbeček, Tarczal, Zeman - Danoski (79. Kraut) - Řezníček (90. Volešák). Trenér: Čuhel.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 85. Pospěch - 89. Petr. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Hrabovský. ŽK: Ouedraogo, Berger, Mareš - Petr, Kuncl, T. Rada. Diváci: 1238.

Dukla: F. Rada - Romera (73. Božič), Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Hlinka, Ouedraogo (88. Marek), Marek Hanousek - Berger, Pospěch, Mareš (81. Černý). Trenér: Kozel.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš (84. Havlík), Petr, Šumulikoski, Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

1. Sparta 26 22 4 0 64:15 70
2. Plzeň 26 18 6 2 59:18 60
3. Mladá Boleslav 26 13 8 5 52:29 47
4. Liberec 26 12 5 9 32:40 41
5. Teplice 26 11 6 9 45:32 39
6. Slovácko 27 10 6 11 40:37 36