reklama

Beckham se upsal PSG na 5 měsíců. Plat dá na charitu

David Beckham s manželkou Victorií. Podívejte se do galerie na všech 27 tváří hvězdného fotbalisty a jeho paní. David Beckham s manželkou Victorií. Podívejte se do galerie na všech 27 tváří hvězdného fotbalisty a jeho paní. Foto: Reuters
Francouzský klub svolal na odpoledne mimořádnou tiskovou konferenci, přestup je zdá se upečen.

Londýn - David Beckham bude přihrávat na góly Zlatanu Ibrahimovičovi! Přestup slavného Angličana do ultrabohatého francouzského klubu Paris St. Germain byl potvrzen ve čtvrtek v podvečer na speciální tiskové konferenci.

"Jedním z důvodů, proč jsem šel do Paříže, bylo udělat něco zcela unikátního," prohlásil Beckham. Sedmatřicetiletý záložník se klubu z Paříže upsal na pět měsíců. Svůj plat bude posílat na charitativní účely.

"David kvůli nám odmítl mnoho klubů po celém světě, proto si moc vážíme toho, že ho máme v týmu. Pomůže nám dosáhnout našich snů stát se jedním z nejlepších klubů v Evropě. Bude pro nás velkým přínosem," řekl prezident klubu Násir Al Chelajfí.

Poslední den fotbalových přestupů sledujeme živě zde.

O základní sestavu bude bojovat

"Měl jsem nabídky také od několika anglických klubů, ale v Premier League bych nikdy nehrál za jiné mužstvo než Manchester United. Manželka a děti zůstanou v Londýně. Místo v základní jedenáctce Paříže nepovažuji za jisté, ale budu si ho chtít vybojovat," řekl Beckham.

Premiéru v novém dresu by si měl odbýt 8. února doma s Bastií, přestože PSG hraje už v pátek v Toulouse.

Zlákal ho Leonardo, těší se na Ancelottiho

Beckham ukončil po šesti letech angažmá v americkém Los Angeles Galaxy a o jeho dalších krocích se v posledních týdnech čile spekulovalo. Nedávné hlasy hovořily o tom, že se Beckham chce usídlit v Londýně, trénovat dokonce začal s Arsenalem. Nakonec ale zvítězila zřejmě velmi lukrativní nabídka Pařížanů. A také možnost zahrát si v dresu Paris St. Germain Ligu mistrů.

Bývalého hráče Manchesteru United a Realu Madrid prý do francouzského klubu zlákal především manažer PSG Brazilec Leonardo. Ten Beckhama trénoval během jeho hostování v AC Milán.

Dalším pozitivem byl renomovaný trenér Carlo Ancelotti, s nímž se potkal rovněž v Miláně. "Carlo je jedním z nejlepších koučů, pod kterými jsem hrál," nešetřil chválou.

Se Zlatanem se dohodnou

Ancelotti bude muset vymyslet, jak hru celku skloubí tak, aby obě hlavní hvězdy - Bechkam i Ibrahimovič - dostaly dostatek prostoru pro svá kouzla. O to anglický záložník však strach nemá.

"Je větší než já, tak si na něj nebudu moci vyskakovat, ale určitě se nějak o role v týmu a zahrávání přímých kopů podělíme," zahání obavy ze vzájemného střetu Beckham.

O tom, jestli jde o jeho poslední vrcholové angažmá, nechtěl Beckham spekulovat. "Nevím, uvidím, jak se budu cítit, každopádně bych fotbal chtěl hrát tak dlouho, jak to půjde. Fotbal je moje vášeň. Pro mě je důležitý fotbal, ne nějaký obrovský kontrakt," uvedl.

reklama