reklama

Přestupová bomba roku. Ibrahimovič a Silva odcházejí do PSG

Zlatan Ibrahimovič a Thiago Silva stáli PSG 65 milionů eur Zlatan Ibrahimovič a Thiago Silva stáli PSG 65 milionů eur
Vedení Paris Saint Germain se domluvilo s AC Milán na příchodu jeho dvou největších hvězd - Zlatana Ibrahimoviče a Thiaga Silvy.

Milán/Paříž - Tak to je přestupová bomba roku. 

Vedení Paris Saint Germain se domluvilo s AC Milán na příchodu jeho dvou největších hvězd - Zlatana Ibrahimoviče a Thiaga Silvy.

Švédský útočník a brazilský obránce odcházejí do Paříže dohromady za 65 milionů eur (1,64 miliardy korun).

Berlusconi: Ušetříme 150 milionů eur

Potvrdil to majitel AC Milán, někdejší italský premiér Silvio Berlusconi.

"Ano, prodal jsem Zlatana Ibrahimovice a Thiaga Silvu do PSG, ušetříme tak 150 milionů eur během dvou let," cituje italského miliardáře a expremiéra sportovní deník Gazzetta dello Sport.

Zatímco zprávy o odchodu sedmadvacetiletého Silvy prosákly na povrch už počátkem přestupního období a mluvilo se o tom, že přestup zmařil na poslední chvíli právě Berlusconi, zpráva o odchodu třicetiletého Ibrahimoviče je opravdovou bombou.

Jako první přišel se zprávou server goal.com, který důvody odchodu obou pilířů vysvětlil velkými dluhy milánského klubu.

A oba hráči rozpočet klubu tíží velkou měrou - Ibrahimovič ročně pobírá 12 milionů liber (téměř 400 milionů korun), Thiago Silva polovinu.

Ibrahimovič má brát 460 milionů ročně

Server také spekuluje o tom, že arabští vlastníci PSG nabídli Ibrahimovičovi plat 14 milionů liber ročně (přes 460 milionů korun), čímž by se stal druhým nejlépe placeným fotbalistou po Kamerunci Samuelu Eto'ovi, který v ruské Machačkale pobírá v přepočtu 20 milionů liber ročně.

Ibrahimovič hrál za Milán v posledních dvou sezonách, Brazilec ještě o rok déle.

AC Milán se tak v létě zbavil dalších zkušených hráčů. Odešli už Alessandro Nesta, Gennaro Gattuso, Filippo Inzaghi, Gianluca Zambrotta a Mark van Bommel.

reklama