reklama

Prezident Realu rezignoval. Čelil obvinění z podvodu

Fotbalisté Realu Madrid mají nového prezidenta Fotbalisté Realu Madrid mají nového prezidenta autor: Jiří Šidliák, Reuters
Calderon měl v minulosti zmanipulovat výsledky voleb

Madrid - Prezident španělského fotbalového klubu Real Madrid Ramon Calderon v pátek oficiálně rezignoval na svou dosavadní pozici. V ní by ho měl prozatím nahradit současný víceprezident Vicente Boluda.

Sedmapadesátiletý funkcionář se tak rozhodl na základě posledních zpráv deníku Marca, podle nichž měl během listopadu zmanipulovat výsledky prezidentských voleb.

"I přes některá doporučení jsem se nakonec rozhodl odstoupit z prezidentství. Dopustil jsem se určitě několika chyb, ovšem v žádném případě nějakých nepravostí. Odcházím se vztyčenou hlavou," uvedl Calderon pro agenturu Reuters.

Čtěte také: Plašil sahal po výhře nad Barcelonou. Závěr vše pokazil

Ten byl ve funkci prezidenta od července roku 2006 a za jeho působení přišli do "bílého baletu" hvězdy jako Arjen Robben, Fabio Cannavaro či Ruud van Nistelrooy.

Během letního přestupového termínu se pak snažil zlákat i portugalského záložníka Cristiana Ronalda, díky čemuž se ovšem dostal do konfliktu i s koučem Manchesteru United Alexem Fergusonem.

Za dobu jeho působení pak klub získal dva ligové tituly. Madridský klub je v současné době na druhém místě ligové tabulky, jenže na vedoucí Barcelonu ztrácí už dvanáct bodů.

reklama