reklama

Příbram má i na poháry. Tobiáš: Nebrečíme jako jiné týmy

Pavel Tobiáš dovedl Příbram až na páté místo. Co přijde dál? Pavel Tobiáš dovedl Příbram až na páté místo. Co přijde dál? autor: Milan Kammermayer
Nečekaná štika proplouvá fotbalovou Synot ligou. Je dravá, má ostré zuby a se spořádanou potravou roste její chuť.

Praha - Nečekaná štika proplouvá fotbalovou Synot ligou. Je dravá, má ostré zuby a se spořádanou potravou roste její chuť. Příbram se skvělými výkony v jarní části sezony oprostila od jakýchkoli sestupových starostí a zčistajasna hledí na nejvyšší fotbalová patra.

Páté místo, pětatřicet bodů a dobrá šance na účast v evropských pohárech, to jsou samé příjemné starosti pro zkušeného trenéra Pavla Tobiáše. "Já už jsem říkal v kabině klukům, kam se to tlačí, ať tolik neblbnou," smál se kouč, vzápětí už ale vážně hovořil o náhlých ambicích středočeského klubu.

Z pohárů se jim kolena nerozklepou

"Nebavme se o pohárech, bavme se o tom, že chceme získat co nejvíc bodů, že chceme dosáhnout na co nejlepší umístění," řekl příbramský trenér. Svůj tým pochopitelně chválí. "Máme teď jakousi vnitřní sílu, máme na to, hrát dobré zápasy. Jsem za to nesmírně rád, je to super," dodal Tobiáš.

A kdyby to na poháry přece jen vyšlo, Příbrami se z nich rozhodně nerozklepou kolena. "Je to ještě daleko, ale kdyby to vyšlo, nebyl by to asi problém. Příbram už poháry hrála a věřím, že by se s tím poprala i tentokrát," vzpomněl si Tobiáš na slavnou účast v Poháru UEFA v roce 2001.

"Pokusili bychom se udržet hráče, kteří tady teď jsou. Ti hráči by tady získali novou motivaci. Navíc vidím, jak jdou u nás nahoru mladí fotbalisté. On to nikdo moc nevidí, ale u nás hrají každý zápas dva dorostenci, to jinde není," velebil Tobiáš mladé hráče Matějů a Suchana.

Ti dnes získávají cenné ligové zkušenosti právě díky práci Pavla Tobiáše, který před příbramským áčkem trénoval v klubu právě mládež. "Když jsem přišel k dorostu, nastavil jsem stejný způsob trénování, jaký je v lize. Řekl jsem, že musíme trénovat stejně. Pokud ti kluci chtějí ligu hrát, tak to jinak nejde. A oni z toho teď těží, mají náskok," vysvětlil kouč.

Tobiáš nastartoval velkou hvězdu

Ten má momentálně v týmu jednu velkou hvězdu, v tuto chvíli zřejmě nejlepší levé křídlo ligy. O Martinu Zemanovi se mluví každý zápas a někdejší opora Sparty se po letech vrací do formy, která z něj kdysi dělala jeden z největších talentů českého fotbalu.

"To je jenom dobře. Ať se ti hráči nastartují. Že se Martin nastartoval u nás, na to můžeme být jenom hrdí. Tak je to v pořádku, tak to má být. Když sem přijde nějaký hráč, který třeba nějakým způsobem stagnuje, a my ho dokážeme tak nastartovat, je to skvělá vizitka pro celý klub," konstatoval Tobiáš.

Důležitý je ale samozřejmě hlavně přístup samotného hráče. "Fotbalista musí chtít a Martin hrozně chce. Fotbal ho teď hodně baví a to je znát," uvedl trenér na adresu šestadvacetiletého záložníka, který je společně s Lafatou a Filipem Novákem nominován na nejlepšího hráče ligy za měsíc duben.

Skvělá forma Zemana i celého týmu je podle Tobiáše odrazem dobré práce, která se v klubu v posledních měsících dělá.

"Nechci říkat, že je to odrazem kvality, protože i týmy, které mají kvalitu, mohou hrát o záchranu, jako třeba Liberec. My se na každý zápas pečlivě připravujeme, hráči jsou namotivovaní, nemarodíme. A také se nevymlouváme, nefňukáme jako některé jiné týmy, když se něco stane nebo nepovede. Prostě nebrečíme, děláme svou práci a zatím se nám to vyplácí," uzavřel trenér momentálně pátého nejlepšího týmu české nejvyšší soutěže.

reklama