Příbram už není poslední. Vyhrála v Jablonci, zářil Rezek

23. 4. 2017 15:40
Fotbalisté Příbrami ve 25. kole první ligy zvítězili na hřišti Jablonce 4:2 a opustili poslední místo v tabulce. Jsou jen o skóre za čtrnáctým Hradcem Králové, který drží poslední nesestupovou pozici.
Jan Rezek (vpravo)
Jan Rezek (vpravo) | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Příbrami po gólech Tomáše Pilíka, Jana Rezka a Jana Suchana vedli v Jablonci v 55. minutě už o tři góly, pak snížili vlastní brankou Rezek a Martin Pospíšil z penalty, ale opět Rezek korunoval výhru outsidera čtvrtým zásahem.

Příbram se v závěru minulé sezony díky remíze 0:0 v Jablonci zachránila v nejvyšší soutěži a dnes na severu Čech opět udělala důležitý krok k setrvání v lize. "Mrzí mě ten konečný výsledek nejen kvůli spekulacím, ale přišli jsme také o šňůru podařených domácích zápasů bez porážky. Soupeř byl nejen o ty čtyři branky lepší," posteskl si kouč Severočechů Zdeněk Klucký.

Nad stadionem se před utkáním přehnala sněhová bouře a oba týmy se v úvodu trápily v koncovce. V osmé minutě jablonecký Trávník hlavou z malého vápna minul, brzy poté na druhé straně střílel nepřesně Tomáš Pilík.

Po nezáživné pasáži plné nepřesností ve 30. minutě Příbram otevřela skóre. Tregler dlouhým nákopem za obranu vyslal do úniku Rezka, který zpětnou přihrávkou našel Tomáše Pilíka a ten se prosadil tvrdou střelou k tyči.

"Přijeli jsme na soupeře dobře připraveni, hráli jsme od začátku aktivně, dobře kombinovali. A podařilo se nám vstřelit vedoucí branku," pochvaloval si šéf domácí lavičky Kamil Tobiáš.

Jablonečtí se snažili útočit, ale přes nejhorší ofenzivu soutěže se moc neprosazovali. Mehanovičovy slabé nůžky chytil Hruška, jehož branku krátce před pauzou minula Pospíšilova rána.

Domácí vůbec nezvládli nástup do druhého poločasu. V 50. minutě zvýšil krásným volejem po rohu Rezek a dvě minuty nato přidal třetí gól Suchan, který také dostal od jablonecké obrany dostatek času přesně zamířit. Obě branky spoluhráčům připravil Tomáš Pilík.

Z jasného zápasu však bylo ještě drama. Nejprve v 56. minutě Trávníkův přímý kop Rezek nešťastně prodloužil do vlastní branky. Za šest minut pak Linhart v šestnáctce nakopnul Pernicu a nařízenou penaltu proměnil Pospíšil.

Jablonec však brzy začal opět fatálně chybovat v defenzivě. Tregler ještě z rohu hlavičkoval do břevna, ale v 70. minutě už Rezek dostal v šestnáctce opět hodně prostoru na zpracování míče a gólovou ránu.

"Domácí poté prokázali kvalitu, kterou bezpochyby mají, a zápas zdramatizovali. Naši kluci si zaslouží absolutorium, nezazmatkovali, srovnali hru a přidali čtvrtý gól. Bylo to pro nás velmi důležité utkání, které jsme dovedli do vítězného konce," dodal Tobiáš.

Příbram si už závěr pohlídala a dočkala se venkovní ligové výhry, na kterou čekala od loňského března. Ve dvou kolech po sobě zvítězila poprvé od srpna 2015.

25. kolo první fotbalové ligy:

Jablonec - 1. FK Příbram 2:4 (0:1)

Branky: 56. vlastní Rezek, 62. Pospíšil z pen. - 50. a 70. Rezek, 30. T. Pilík, 52. Suchan. Rozhodčí: Julínek - Kubr, Kotalík. ŽK: Doležal, V. Kubista, Mehanovič - Linhart, Tregler, Divíšek, T. Pilík.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený (57. V. Kubista) - Hübschman (79. Považanec) - Trávník, Pospíšil, Mihálik (57. Diviš) - Doležal, Mehanovič. Trenér: Klucký.

Příbram: Hruška - Kvída, Chaluš, Jiránek, Divíšek - Tregler - Bazal (67. Ayong), T. Pilík (89. P. Pilík), Suchan (77. Krameš), Rezek - Linhart. Trenér: Tobiáš.