Přikryl: Zavinil jsem gól. Jsem rád, že jsem to mohl odčinit

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 8. 2012 5:00
Tomáš Přikryl však své chyby odčinil, když technickou střelou z 90. minuty zaznamenal svůj premiérový gól sezony a zařídil tři body pro Spartu, která se vrátila na první místo tabulky.
Tomáš Přikryl vrátil Spartu zpět do čela Gambrinus ligy
Tomáš Přikryl vrátil Spartu zpět do čela Gambrinus ligy | Foto: Jakub Šafránek

Jablonec nad Nisou - Byl prakticky u všeho. V dohrávce 5. kola Gambrinus ligy na hřišti Jablonce nejprve nevyužil za stavu 0:1 velkou šanci a v 86. minutě neuhlídal jabloneckého Víta Beneše, který vyrovnal na 1:1.

Záložník pražské Sparty Tomáš Přikryl však své chyby odčinil, když technickou střelou z 90. minuty zaznamenal svůj premiérový gól sezony a zařídil tři body pro klub z Letné, který se tak vrátil na první místo tabulky.

"Jsem teď vážně šťastný. Při tom gólu Jablonce jsem neuhlídal hráče, cíítil jsem zklamání. Svou chybu jsem ale snad napravil a klukům dnešní večer vylepšil," řekl novinářům po zápase dvacetiletý křídelník.

Tomáši, teprve potřetí v sezoně jste se dostal do základní sestavy. Věříte, že Vám vítězný gól zajistí pevnější místo v zahajovací jedenáctce?
Potřebuju hrát, abych měl sebevědomí, abych si víc dovolil. Snad mi zápas v Jablonci pomůže.

Přitom na začátku druhého poločasu muselo Vaše sebevědomí spadnout, když jste velkou šanci na zvýšení vedení neproměnil...
Zasekl jsem si to, ale nevěděl jsem, že mám tolik času. Mohl jsem se podívat, být v klidu, ale zbrkle jsem vystřelil. Měl jsem dát gól.

Navíc jste při obrovském tlaku Jablonce v závěru byl u inkasované branky...
Beneš byl můj hráče, prostě jsem ho neuhlídal. Není pro mě omluva, že jsem menší. Barcelona má taky menší hráče a tyhle situace zvládá.

Kde se tedy ve Vás vzaly síly na vítězný gól?
Vyplynulo to ze hry, dostal jsem se nahoru a vyšlo to. Hlavou mi proběhl moment při té šanci, kdy jsem zpanikařil. Říkal jsem si, že se to nesmí opakovat. Teď jsem si řekl, že ještě počkám a zkusím to dát na zadní tyč. Bylo to mířené, šlo to nad hlavu obránce o tyč.

V závěru Vás Jablonec držel v kleštích. Nemysleli jste po inkasovaném gólu spíš na udržení remízy?
Je pravda, že to otevřeli. Ten závěr se divákům musel líbit. Bylo tam hodně soubojů, hra byla roztahaná, a tak se nabízelo hodně prostoru. Ne že bych nevěřil, že už nemůžeme vyhrát. Ale čas se krátil. Po gólu to byl zmar, byl jsem zklamaný. Pak to ale byl o to krásnější pocit.

Ve všech třech případech, kdy jste v sezoně hrál v základní sestavě, jste hrál nalevo. Už jste si na post levého záložníka zvykl?
Já jsem ale hlavně rád, že hraju. Jestli vlevo nebo vpravo, to není tak důležité.