Villarreal v domácí soutěži klopýtnul, zaváhal i Real

Aktualizováno 4. 10. 2015 22:39
Fotbalisté Villarrealu po čtvrteční výhře nad Plzní v Evropské Lize venku podlehli Levante 0:1, Real Madrid ve večerním madridském derby jen remizoval s Atléticem 1:1.
Madridské derby tentokrát skončilo remízou
Madridské derby tentokrát skončilo remízou | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid remizovali v sedmém kole španělské ligy s Realem 1:1. Na domácím hřišti v derby neprohráli už pošesté za sebou. Soupeř Viktorie Plzeň v základní skupině Evropské ligy Villarreal poprvé v sezoně nezískal ani bod. Venku podlehl Levante 0:1, přesto zůstal v čele tabulky o bod před triem Real Madrid, Celta Vigo a Barcelona.

V deváté minutě madridského derby poslal do pokutového území Carvajal centr, který zužitkoval nehlídaný Benzema. Francouzský reprezentant si připsal šestý gól v sezoně a posunul se do čela tabulky střelců. O chvíli později se na druhé straně ve velké šanci ocitl Correa, těsně však minul Navasovu branku.

V 21. minutě nařídil rozhodčí penaltu po Ramosově faulu na Tiaga, Benzemův reprezentační kolega Griezmann však Navase nepřekonal. Kostarický brankář v této sezoně La Ligy zneškodnil už dva pokutové kopy.

Domácí ale nakonec dokázali vyrovnat, v 83. minutě nacentroval do vápna Martínez, k míči se dostal Vietto a prvním gólem v dresu Atlética zachránil bod pro svěřence trenéra Simeoneho.

Villarreal porazil ve čtvrtek na svém stadionu Plzeň 1:0 zásluhou Baptistaa, který dnes nebyl připraven ani na lavičce. Na hřišti Levante "Žlutá ponorka" nepotvrdila roli favorita a za celkem z druhého konce tabulky zaostávala. Levante přestřílelo Villarreal 10:3.

Hosté navíc hráli od 36. minuty v deseti po vyloučení Jokiče. Dlouho sice drželi bezbrankový stav, v 83. minutě ale poslal Ghilas přesný centr do vápna, po němž střelou z voleje nekompromisně zakončil Deyverson a rozhodl o první výhře Levante v sezoně.

Trenér Villarrealu Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bailly, Ruíz, Jokič - Leiva (38. Costa), Trigueros, Pina, Alfonso (46. Castillejo) - Samu (58. Dos Santos), Soldado.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Las Palmas - Eibar 0:2 (7. Saúl, 62. Bastón), Málaga - San Sebastian 3:1 (4., 7. a 89. Charles - 14. Agirretxe), Vallecano - Betis Sevilla 0:2 (20. Westermann, 61. Castro), Bilbao - Valencie 3:1 (34. Laporte, 60. Susaeta, 69. Aduriz - 20. Parejo), Levante - Villarreal 1:0 (83. Deyverson), Atlético Madrid - Real Madrid 1:1 (83. Vietto - 9. Benzema).