reklama

Přímý kop místo penalty? Žádný problém. Messi dirigoval postup Argentiny

Argentina slaví postup do semifinále Copa América 2021 Argentina slaví postup do semifinále Copa América 2021 autor: Reuters
Lionel Messi se podílel na všech třech gólech a dovedl Argentinu přes Ekvádor do semifinále Copy América.

Hvězdný dlouholetý špílmachr Barcelony, který na velký titul s reprezentací stále čeká, v nastaveném čase pečetil výhru 3:0 a předtím asistoval u branek Rodriga De Paula a Lautara Martíneze. Fotbalisté Argentiny se utkají o postup do finále s Kolumbií, jež na penalty vyřadila Uruguay. Ve hře gól nepadl.

Messi si připsal v sobotu v brazilském městě Goiania reprezentační gól číslo 76 a jediná trefa jej dělí od Pelého jihoamerického rekordu. "Pořád to opakuju, že individuální ceny jsou druhořadé. Jsme tu kvůli něčemu jinému. Máme cíl a za ním si jdeme," řekl čtyřiatřicetiletý Messi. "Důležité je, že jsme udělali další krok," dodal.

Messi skóroval z přímého kopu, který sudí po zásahu VAR nařídili místo původně nařízené penalty, a na letošní Copě zaznamenal již čtvrtý gól, díky čemuž jasně vede tabulku střelců. Argentina na jihoamerickém šampionátu čeká na zlato od roku 1993. Od té doby získala "jen" čtyři stříbra a jeden bronz.

Ve druhém semifinále se utkají v repríze předloňského finále Brazílie a Peru.

reklama