21. 1. 2014 15:52
Fotbalová Sparta sehrála v zimní přestávce další dva duely. Trenčínu celkem nasázel 11 branek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta sehrála v úterý dvě přípravná utkání s druhým týmem tabulky slovenské ligy Trenčínem a obě vysoko vyhrála.

Dopolední utkání i díky dvěma brankám kapitána Davida Lafaty vyhrál český půlmistr 6:3, po obědě se dvakrát trefil Jan Sýkora a Trenčín tentokrát odešel s debaklem 1:5.

"Jsem rád, že jsme oba zápasy vyhráli a zvládli jsme je bez zranění," řekl po druhém duelu s Trenčínem trenér Vítězslav Lavička, kterého potěšila také střelecké forma Sparty. "Vyplývá to z toho, jak chceme hrát a co trénujeme. Jsem rád, že to kluci dokážou přenést do zápasu, ale pořád je to jen příprava. Takže to potěší, ale nechceme to přeceňovat," dodal.

Spartě to přitom v přípravě střílí. Před čtrnácti dny porazila druholigovou Viktorii Žižkov dokonce 7:0.Téhož dne ovšem prohrála v kombinované sestavě s Griffinem Vlašim 1:3.

Do konce ledna sehrají Letenští ještě dva zápasy s Ružomberokem (24.1.), který dnes podlehl Brnu 1:2, a před odletem na soustředění je vyzve další slovenský celek Bánská Bystrica (28.1.)

Baník je v semifinále Tipsort ligy

V úterý také pokračovala dalšími zápasy Tipsport liga, ve které se stal třetím semifinalistou Baník Ostrava, jenž v přímém souboji o postup ze skupiny D zvítězil nad Frýdkem-Místkem 4:2 a vybojoval první místo. Pomohlo mu i zaváhání Karviné, která proti Třinci neproměnila penaltu a nakonec prohrála 1:2.

Baník na závěrečném turnaji, který se odehraje v pátek a v sobotu v Berouně, doplnil Duklu Praha a Jihlavu. Posledního semifinalistu určí středeční souboj mezi Bohemians Praha 1905 a Pardubicemi ve skupině A. Východočechům stačí k postupu remíza.

Slovan Liberec už je naopak ve skupině A bez šancí na postup, přestože dnes porazil druholigové České Budějovice 4:0. Dvěma góly se blýskl ukrajinský útočník Jevgen Budnik, který je na severu Čech na testech z Poltavy. Trefili se i kapitán Radoslav Kováč, který má od léta namířeno do pražské Sparty, a Slovák Luboš Kolár.

Kouč Liberce Jaroslav Šilhavý si třiadvacetiletého Budnika zatím pochvaluje. "Vypadá, že góly umí dávat. Je vidět, že si umí poradit. Sledovali jsme ho už v předešlých zápasech, mohl by nás posílit v útoku. Nějaký den tady bude a pak se rozhodneme," řekl Šilhavý. Naopak další z Ukrajinců Dmitro Korkiško v Liberci působit nebude a testy už ukončil.

Přípravná fotbalová utkání:

Sparta Praha - Trenčín 6:3 (2:1)

Branky: 41. z pen. a 55. Lafata, 62. vlastní Rundič, 64. Kadeřábek, 35. Švejdík, 83. Juliš - 1. Malec, 74. Kassel, 82. Mišák.

Sestava Sparty: Čech - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Mareček, Vacek, Hušbauer - Dočkal, Přikryl - Lafata (70. Juliš). Trenér: Lavička.

Sparta Praha - Trenčín 5:1 (1:0)

Branky: 77. a 87. Sýkora, 5. Karafiát, 73. Brabec, 80. Schick - 70. Simon.

Sestava Sparty: Nguyen - Karafiát, Brabec (80. Hovorka), Deli (75. Polom), Hybš - Matějovský (67. Čavoš), Čermák, Vácha - Reiter, Krejčí (63. Sýkora) - Juliš (46. Schick). Trenér: Lavička.

Zbrojovka Brno - Ružomberok 2:1 (2:0)

Branky: 5. Košťál, 42. Keresteš - 61. Serečin.

Sestava Brna:

I. poločas: Hladký - Buchta, Pernica, Košťál, Keresteš, Hyčka - Fischer, Šumbera, Zavadil, Pašek - Markovič.

II. poločas: Hladký - Janotka, Schuster, Avdič, Lutonský - Glaser, Sedlák, Vávra, Skalák - Kroupa, Kunc. Trenér: Kotal.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina D (Ostrava - Vítkovice):

Frýdek-Místek - Baník Ostrava 2:4 (1:1)

Branky: 27. Mozol, 84. Milunovič - 24. Gál-Andrezly, 66. Holzer, 70. Frydrych, 88. Lukeš.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Šrom - Vengřinek, Frydrych, Stronati, Sukup - Gál-Andrezly, Greguš, Kukec, Azevedo - Ciku - Krmenčík.

II. poločas: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Kaša, Sukup - Foltýn, Lukeš - Štěpán, Kukec, Holzer - Kraut. Trenér: Komňacký.