reklama

Přísná FIFA: Suárezova omluva nebude polehčující okolností

Jedna z parodií na kousnutí Luise Suáreze. Jedna z parodií na kousnutí Luise Suáreze. autor: Aktuálně.cz
Pondělní omluva uruguayského fotbalisty Luise Suáreze za kousnutí do ramena Itala Giorgia Chielliniho na světovém šampionátu v Brazílii zřejmě nebude polehčující okolností.

Rio de Janeiro - Pondělní omluva uruguayského fotbalisty Luise Suáreze za kousnutí do ramena Itala Giorgia Chielliniho na světovém šampionátu v Brazílii zřejmě nebude polehčující okolností.

Mezinárodní federace FIFA dnes oznámila, že nebude mít žádný vliv na případné odvolání uruguayské asociace proti útočníkově disciplinárnímu trestu.

"Samozřejmě, že jsme vzali Suárezovu omluvu na vědomí. Ano, byla to veřejná omluva. Ale v tuhle chvíli nebudeme proces dále komentovat," řekla mluvčí FIFA Delia Fischerová.

Suárez za kousnutí protihráče v posledním utkání základní skupiny dostal trest na devět reprezentačních duelů a přišel tak o osmifinále s Kolumbií. I s ohledem na předchozí dva podobné prohřešky zároveň nesmí čtyři měsíce nijak působit ve fotbale.

V Uruguayi vyvolal vysoký trest vlnu nesouhlasu a kritiky, útočník Liverpoolu se ale v pondělí za svůj čin omluvil a slíbil, že se nebude opakovat. Uruguayská asociace ihned po vynesení trestu oznámila, že se odvolá, zatím tak ale podle agentury AP stále neučinila.

reklama