Přísné vyloučení a tyčka místo gólu. Fotbalisté Sýrie sahali po senzaci

10. 10. 2017 14:05
Australští fotbalisté postoupili přes Sýrii do poslední fáze kvalifikace o MS 2018. Velký favorit se ale i v odvetě hodně trápil.
Omar Al Soma (Sýrie) v baráži o MS 2018
Omar Al Soma (Sýrie) v baráži o MS 2018 | Foto: Reuters

Sydney - Fotbalisté Sýrie ztratili šanci poprvé startovat na mistrovství světa. V odvetě baráže asijské kvalifikace prohráli v Austrálii 1:2 po prodloužení a po remíze 1:1 v úvodním duelu jsou vyřazeni. Domácí favorit vydřel výhru díky dvěma gólům kapitána Tima Cahilla a o účast na šampionátu v Rusku si zahraje v interkontinentálním play off proti čtvrtému týmu ze středoamerické kvalifikace.

Sýrie po remíze 1:1 v úvodním zápase, který musela kvůli dlouholetému válečnému konfliktu ve své zemi hrát na neutrální půdě v Malajsii, šokovala v odvetě diváky v Sydney rychlým gólem už v šesté minutě. Stejně jako v prvním duelu se trefil útočník Omar Al Soma, jenž zakončil brejk.

Domácí ale už po sedmi minutách vyrovnali, když se po centru hlavou nemýlil kanonýr Cahill. Sýrie pak poměrně s přehledem odolávala bezzubému tlaku favorita a dovedla zápas do prodloužení.

Jenže v něm už po čtyřech minutách rozhodčí po druhé žluté kartě poměrně přísně vyloučil Mahmouda Al Mawase a domácí přesilovku využili. Hlavou se ve 109. minutě znovu prosadil nejlepší střelec australské reprezentační historie Cahill a jubilejním 50. gólem za národní tým poslal favorita do interkontinentálního play off.

Sýrie ještě mohla i v oslabení senzačně strhnout postup na svou stranu, ale střelu Al Somy z přímého kopu v poslední minutě zastavila tyč.