Pro nás už asi platí Murphyho zákony, tvrdí Van Gaal. Ze zraněných může postavit celou jedenáctku

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
19. 2. 2016 9:17
Manchester United prohrál úvodní zápas s Midtjyllandem v Evropské lize 1:2, trenér Louís Van Gaal si po utkání stěžoval na řadu zraněných. A také mizerný výkon ve druhé půli.
David de Gea se zranil při rozcvičce na zápas s Midtjyllandem a doplnil tak jedenáctku zraněných Manchesteru United. | Foto: Reuters

Manchester - Když se něco může pokazit, pokazí se to. Tak praví jeden z nejoblíbenějších Murphyho zákonů, který zopakoval po zápase Evropské ligy s Midtjyllandem i trenér Manchesteru United Louís van Gaal

S trpkým úsměvem tak komentoval situaci v týmu Red Devils, kteří před zápasem s dánským šampionem (jenž prohráli 1:2) přišli o brankáře Davida de Geu, který se zranil při rozcvičce.

"Je obtížné se vyrovnat s tak dlouhým seznamem zraněných, navíc když se jedno z nich stane těsně před zápasem," prohlásil Van Gaal. "Na to snad platí jen Murphyho zákony."

Jen pár hodin před utkáním přitom přišla zpráva, že šest týdnů nebude moci hrát kapitán Wayne Rooney, který si poranil koleno v nedělním zápase se Sunderlandem (více zde). "Každý týden kvůli zraněným musím měnit sestavu, což nám rozhodně neprospívá," zlobí se Van Gaal.

Z indisponovaných hráčů by přitom nizozemský kouč už mohl postavit kompletní jedenáctku, jak si všimla britská BBC.

Samotný zápas přitom podle lodivoda Manchesteru zas tak špatný ze strany United nebyl.

Tedy hlavně v první půli, kdy se dostali Angličané do vedení brankou Memphise Depaye. V druhém dějství už byli aktivnější domácí a toho si všiml i Van Gaal.

"V druhém poločase jsme vyhráli jen málo soubojů a u odražených míčů jsme byli pozdě," prohlásil Van Gaal. "Za to si určitě od fanoušků kritiku zasloužíme."

Zkušený trenér tak narážel na skandování fanoušků hostí, kteří v závěru zápasu důrazně žádali Van Gaalovu rezignaci. "Musíme se zlepšit a pak nás budou podporovat i fanoušci," dodal van Gaal.

První šanci na odčinění mizerných výkonů z poslední doby mají United v pondělí, kdy v FA Cupu zavítají do třetiligového Shrewsbury. Následuje čtvrteční odvetný  duel proti Midtjyllandu a především nedělní domácí šlágr s Arsenalem.

Dost možná tyto tři duely definitivně rozhodnou o budoucnosti Van Gaala v Manchesteru.