Procházka: Postup leda zázrakem, ale rozhodl jeden šťastný brejk

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 11. 2015 6:05
Obránce a kapitán Viktorie Václav Procházka se v druhém poločase hojně snažil podporovat útok, dokonce se přimotal k vyrovnávací brance, ale k lepšímu výsledku stejně nepomohl. Po zápase na něm logicky bylo vidět velké zklamání a frustrace.
Václav Procházka
Václav Procházka | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Museli vyhrát, aby vůbec mohli pomýšlet na postup, teď už je to v rovině science fiction. Plzeňští fotbalisté ve čtvrtečním zápase Evropské ligy prohráli v Rapidem Vídeň 1:2 a v tabulce skupiny E jim zůstávají pouze tři body.

Potřebovali jste vyhrát, ale nakonec je z toho dokonce porážka, čím si to vysvětlujete?
Věřili jsme, že ten zápas můžeme zvládnout a vyhrát. I o poločase, kdy jsme prohrávali, jsme si říkali, že musíme být trpěliví, že ty šance přijdou, což se potvrdilo. Po tom vyrovnávacím gólu, jsme si mysleli, že to otočíme. A i to tak vypadalo, ale v té naší největší euforii a tlaku přišel soupeřův brejk a ten zápas rozhodl.

Přitom se Schobesberger při svém sólu vlastně ukopl a tím skóroval, nenaštvalo vás, že vás potopila takhle smolná trefa?
To zakončení bylo hodně se štěstím. Jde spíš ale o to, že se do té šance dostali. Byl to do té doby v druhé půli ojedinělý brejk. Soupeř umí přesně takových příležitostí využít, umí prostrčit přihrávku za obranu.

Právě z prvního takového protiútoku Rapid i otevřel skóre, rozhodla i produktivita?
Soupeř zkrátka potvrdil svou sílu. My jsme věděli, že nesmíme hrát nahoru dolu, protože do otevřené obrany umí hrát, mají rychlé krajní hráče. Spíš jsme vyčkávali na svou příležitost, ale oni to potrestali.

Po přestávce jste se vy sám často vydával ze stoperského postu až do pokutového území, byly za tím instrukce trenérů nebo vlastní iniciativa?
Instrukce trenérů to nebyly. Potřebovali jsme nějaké přečíslení. Po stranách se nám to celkem dařilo a ono je jedno, kdo z nás to tam přečíslí. Mohlo to být pro soupeře překvapující, že se třeba prohodíme s Davidem. A ono to i fungovalo, závary jsme měli, ale rozhodla pak ta brejková situace.

Berete to tak, že postup je definitivně pryč?
Samozřejmě. Už by to byl velký zázrak. Ani nevím, jestli tam nějaká malá šance ještě je, ale myslím, že na nás bylo vidět, že když jsme dostali ten gól na 1:2, tak jsme si uvědomovali, že nám postup utíká mezi prsty. Byl to zmar.

Dosud jste vždy ze skupin pohárů postupovali do jara. Čím to, že to letos nevychází?
To se těžko takhle hodnotí. Některé zápasy jsme zvládli, jiné ne. Nemůžu říct, že bychom měli dneska smůlu, ale byly tam příležitosti na to, abychom vyhráli, ale nepovedlo se.