reklama

UEFA důkaz o rasistickém útoku Kúdely nenašla, disciplinárka naopak čeká i Kamaru

Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers autor: Reuters
Podle fotbalové Slavie inspektor UEFA ve zprávě uvedl, že nenašel důkaz o tom, že by zadák Ondřej Kúdela rasisticky urazil Glena Kamaru z Rangers.

Slavia v úterý obdržela zprávu inspektora UEFA s návrhem dalších disciplinárních kroků proti Ondřeji Kúdelovi i Glenovi Kamarovi. Verbální incident na hřišti mezi zmíněnými fotbalisty podle něj nadále zůstává v rovině tvrzení proti tvrzení.

Inspektor UEFA konstatoval, že "vzhledem k tomu, že neexistují přesvědčivé důkazy ke stanovení obsahu poznámky pana Kúdely, není podepsaný inspektor schopen potvrdit, nebo vyvrátit popis události panem Kamarou nebo panem Zungou".

Jak uvádí Slavia, věc byla postoupena k dalšímu řízení před Kontrolní, etickou a disciplinární komisí UEFA, která nyní musí posoudit všechny důkazy, zda došlo k urážce, nebo inzultaci s rasovým podtextem. V mezidobí bylo hráči preventivně uloženo suspendování na jeden nadcházející UEFA zápas. Jak ale federace současně zdůraznila, nejedná se o trest, který by jakkoliv reflektoval Kúdelovo provinění, ale pouze provizorní opatření do doby, než padne v celé věci konečný verdikt. 

Disciplinární řízení nemine také Kúdelova soka Glena Kamaru, jenž měl českého beka po zápase fyzicky napadnout.

Odvetný duel osmifinále mezi Rangers a Slavií se hrál ve velmi vyhrocené atmosféře. Pražané sice vyhráli na skotské půdě bezpečně 2:0, ale domácí fotbalisté je počastovali velice tvrdou hrou, včetně brutálního zákroku na brankáře Ondřeje Koláře, který zápas kvůli zlomenině v obličeji nedohrál. 

Nervózní utkání korunoval incident z 87. minuty zápasu, při kterém nejprve domácí fotbalisté kopali do hráče Slavie na zemi, aby o chvíli později Kúdela cosi pošeptal do ucha Kamarovi. 

Slavii budou na hřišti Arsenalu chybět Kúdela a Deli, Kolář s týmem odletěl Slavii budou na hřišti Arsenalu chybět Kúdela a Deli, Kolář s týmem odletěl Čtěte zde

Ten následně obvinil beka Slavie z rasistické urážky, kterou ale český hráč později důrazně popřel. Podle Pražanů si navíc Kamara s Kúdelou po utkání vyřídil celou věc ručně, když obránce Slavie napadl v zázemí stadionu pěstí. 

Oba incidenty tedy vzala UEFA na vědomí a její disciplinární komise by měla v nejbližší době vynést verdikt a případné tresty. Přesný termín rozhodnutí ale neuvedla. 

reklama