První El Clásico roku bez vítěze. Messi a Ronaldo gól nedali

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
30. 1. 2013 23:00
První El Clásico kalendářního roku 2013 vítěze nepoznalo, v úvodním semifinále španělského poháru se Real rozešel s Barcelonou smírně 1:1.
Messi se tentokrát proti Realu neprosadil. Tentokrát jej od míče odstavil Mickael Essien | Foto: Reuters

Madrid - První El Clásico kalendářního roku 2013 vítěze nepoznalo, v úvodním semifinále španělského poháru se Real Madrid rozešel s Barcelonou smírně 1:1.

Oba góly padly až ve druhém poločase. Nejdříve se trefil v 50. minutě po chybě domácí obrany Fábregas, v 81. minutě pak na konečných 1:1 vyrovnal hlavou Varane.

Odveta se hraje 27. února v Barceloně.

Ronaldo ani Messi šance nedali

Zápas začal hodně svižně - hned po několika vteřinách inkasoval Gerard Piqué žlutou kartu za faul na Callejóna a dal šanci vyniknout Ronaldovi při jeho parádní disciplíně - trestných kopech.

Hvězdný Portugalec ale pouze svou střelou pořádně protáhl náhradního brankáře v brance hostí Pinta, který pravidelně dostává příležitost v pohárových zápasech.

Hosté odpověděli stejnou mincí - ve 21. minutě trefil z přímého kopu Xavi břevno branky Diega Lopeze.

O pár minut později musel z druhé strany čelit standarce Messiho, leč ten branku netrefil.

Real v závěru stačil vyrovnat

Ještě předtím nedokázal využít obrovské hrubice Carvalha Fábregas, který střílel do prázdné domácí svatyně, jenže v ní se nakonec na poslední chvíli zjevil mladý francouzský stoper Varane, který míč vykopl z brankové čáry.

V první půli tak diváci gól neviděli, ovšem už pět minut po změně stran došlo i na změnu skóre. Do rozehrávky Realu vlétl Busquets z první vyslal na zteč Fábregase a ten se nenechal dvakrát pobízet.

Real poté postupně otvíral více a více hru, Messi a spol. tak mohli podnikat jeden kontr za druhým, laxností v zakončení ale dali domácím šanci na vyrovnání. A ti ji nakonec využili.

V 81. minutě si naskočil na centr z pravé strany hrdina Varane a parádní hlavičkou srovnal na konečných 1:1.

I tak má ale před odvetou lepší výchozí pozici pro postup do finále katalánský celek, který tentokrát vedl z lavičky asistent Jordi Roura.