Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 7. 2011 22:20
Dukla - Sigma 0:0, B 1905 - Slavia 2:0
Milan Škoda zařídil výhru Bohemians "kontroverzním" gólem a přihrávkou
Milan Škoda zařídil výhru Bohemians "kontroverzním" gólem a přihrávkou | Foto: Bohemians

Praha - Nový ročník 1. fotbalové ligy začal bezbrankovou remízou v zápase mezi nováčkem soutěže z pražské Dukly a olomouckou Sigmou.

Do čela se dostali fotbalisté Bohemians 1905, kteří porazili ve večerním duelu Slavii 2:0.

Ta tak potvrdila svou bilanci z předsezonní přípravy, v níž nevyhrála ani jeden zápas. Bohemians naopak nad svým rivalem vyhráli poprvé po pěti vzájemných zápasech.

O výhře klokanů, kteří dnes vyhráli soud o značku, rozhodly dva góly v rozmezí 25. a 27. minuty. Nejprve překonal brankáře Hanuše po Škodově sklepnutí Moravec a po něm se trefil sám Škoda, který využil toho, že obránce Cicman po střetu s ním zůstal ležet na zemi.

Na stadion, kde je doma Slavia, vběhli jako domácí fotbalisté Bohemians. Ti se museli obejít z administrativních důvodů bez talentovaného mladíka Šumského, Slavii kvůli stejnému důvodu chyběl brankář Čontofalský.

Hloušek se vrací do Slavie, bude v ní sezonu hostovat
Manévry v úvodu ligy. Vršovické derby slibuje nepokoje
Český fotbal spouští po vzoru hokeje systém farem
Zvrat v boji Bohemians, značka míří klokanům z Dolíčku

Zápas, který sledovalo sedm a půl tisíce diváků, byl odvetou za závěrečné kolo minulé sezony, v níž Slavia na stejném stadionu bez diváků porazila Bohemians 3:0.

Nyní se však radovali klokani, kteří udělali radost při prvoligové premiéře svému trenérovi Pavlu Medynskému.

Na Julisce si fandové moc šancí neužili

Na pražskou Julisku se na nejvyšší soutěž, která se zde představila poprvé po 17 letech, přišlo podívat na poměry Dukly úctyhodných 3857 fanoušků.

Jan Schulmeister ze Sigmy ani nikdo další z aktérů zápasu gól nevstřelil
Jan Schulmeister ze Sigmy ani nikdo další z aktérů zápasu gól nevstřelil | Foto: Lukáš Drštička

Diváci však v zápase se čtvrtým týmem minulého ročníku a finalistou Ondrášovka Cupu příliš šancí neviděli.

Během první půle například oba brankáři nemuseli likvidovat žádnou přímou střelu na bránu. Ve druhé půli se už projevila větší kvalita Hanáků. Varadi si však sám před prázdnou bránou přisedl míč, slibnou střelu Navrátila pak vyrazil brankář Dukly Rada.

Nakonec mohli brát všechny tři body domácí. Haškovu dalekonosnou střelu vykopl brankář Sigmy Drobisz, který si v nastavení poradil i se střelou Markoviče.

Dukla tak potvrdila svou domácí neporazitelnost, která trvá už od října 2009. Sigma naopak v lize na hřištích soupeřů vstřelila v posledních sedmi zápasech jen jediný gól.

FK Dukla Praha - SK Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí:
Franěk - Jiřík, Pilný. Bez ŽK. Diváci: 3857.
Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík - Malý (66. Podrazký), Šiml, Hanousek - Berger, Markovič (90. Sklenář), Svatonský (75. Vrzal). Trenér: Kozel.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Hořava, Rossi, Navrátil (75. Jerome) - Petr (65. Bajer), Schulmeister (87. Nepožitek), Varadi. Trenér: Psotka.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 2:0 (2:0)
25. Moravec, 27. Škoda. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Štěrba. ŽK: Borek, Bartek, Žižka, Růžička - Kaufman, Jarolím. Diváci: 7545.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Žižka - Moravec, Borek, Budínský (80. Růžička), Bartek - Hartig (62. Nešpor), Škoda (86. Michálek). Trenér: Medynský.
Slavia: Hanuš - Kaufman, Cicman (30. Dostál), Hubáček, Trubila - Prošek (72. Hurka), Janda, Milutinovič (35. Vlček), Jarolím, Koreš - Pospěch. Trenér: Petrouš.