Pato pomohl Chelsea k výhře, Čech už byl na lavičce Arsenalu

2. 4. 2016 15:48
Čekal čtvrt roku a dočkal se. Brazilec Pato v sobotním duelu 32. kola Premier League konečně nastoupil v dresu Chelsea a gólem jí pomohl k výhře 4:0 nad Aston Villou. O dvě trefy Blues se postaral Pedro.
Alexandre Pato slaví gól Chelsea
Alexandre Pato slaví gól Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Čekal čtvrt roku a dočkal se. Brazilec Pato v sobotním duelu 32. kola Premier League konečně nastoupil v dresu Chelsea a gólem jí pomohl k výhře 4:0 nad Aston Villou. O dvě trefy Blues se postaral Pedro. Arsenal zvítězil na domácím hřišti nad Watfordem 4:0. Petr Čech se po zranění lýtka vrátil alespoň na lavičku náhradníků. O čtyři branky vyhrály také Manchester City i Chelsea.

Tottenham po remíze 1:1 v Liverpoolu ztrácí čtyři body na první Leicester, který má zítřejší zápas proti Southamptonu k dobru.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger před zápasem potvrdil, že český brankář ještě není stoprocentně v pořádku, aby nastoupil v základní sestavě. V té tak zůstal David Ospina. Proti Watfordu ale kolumbijský gólman příliš práce neměl.

Tottenham jen remizoval

V páté minutě skóre otevřel Alexis Sánchez, který po centru Iwobiho nadvakrát překonal Gomese. Před druhou branku si hráči Arsenalu role prohodili, tentokrát se po Sánchezově přihrávce prosadil Iwobi. Nigerijský útočník se trefil i ve svém druhém zápase v Premier League v základní sestavě.

Ještě před poločasem dal gól také Hector Bellerín a v poslední minutě upravil skóre na konečných 4:0 Theo Walcott. Arsenal se na třetím místě přiblížil druhému Tottenhamu na rozdíl čtyř bodů.

Tottenham pouze remizoval v Liverpoolu 1:1. I přestože oba týmy hrály na Anfieldu velmi ofenzivní fotbal, gól i zásluhou skvělých výkonů obou brankářů padl pouze jeden na každé straně. Skóre otevřel domácí Philippe Coutinho, o chvíli později se 22. ligovou brankou Harry Kaneovi. Žádný hráč Tottenhamu nikdy v Premier League nedal více gólů

City na čtvrtém místě odskočilo

Čtvrtý Manchester City si z Bournemouthu veze také vítězství 4:0. I svěřenci Manuela Pellegriniho o výhře rozhodli na začátku zápasu. Během prvních dvaceti minut se trefili Fernando, De Bruyne a Agüero. Čtvrtý gól přidal v nastaveném čase Kolarov.

City na čtvrtém místě odskočili na rozdíl tří bodů pátému West Hamu, který nedokázal doma porazit Crystal Palace a remizoval 2:2. Hosté letos stále čekají na první ligovou výhru. Rok začali na pátém místě, nyní jim patří až 16. příčka.

Obhájci titulu od prosincového jmenování Guuse Hiddinka v lize stále neprohráli, jejich série trvá už 15 zápasů a je nejdelší mezi všemi týmy v této sezoně.

Výhru 4:0 si v 32. kole připsala i Chelsea na hřišti poslední Aston Villy. Obhájci titulu od prosincového jmenování Guuse Hiddinka v lize neprohráli, jejich série trvá už 15 zápasů a je nejdelší mezi všemi týmy v této sezoně Premier League. V tabulce se Chelsea posunula na deváté místo o skóre před Liverpool.

Chelsea si zastřílela

Chelsea od počátku potvrzovala roli favorita. Skóre svým prvním ligovým gólem otevřel Ruben Loftus-Cheek a před přestávkou se při debutu za londýnský tým prosadil Alexandre Pato, který po Cissokhově faulu proměnil pokutový kop. Po změně stran dal ještě dva góly Pedro.

Důležité tři body v přímém souboji o záchranu získal Norwich, který porazil Newcastle 3:2. Domácí sice dvakrát vedli, svěřenci Rafaela Beníteze ale zásluhou Mitroviče pokaždé vyrovnali. Zareagovat nestačili až na branku Martina Olssona ze třetí minuty nastavení a na nesestupové 17. místo ztrácejí už šest bodů.

Norwich navíc odskočil i osmnáctému Sunderlandu, který doma i přes řadu šancí nedokázal skórovat proti West Bromwichi a na záchranu nyní ztrácí čtyři body.

Aktualizujeme

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Aston Villa - Chelsea 0:4 (46. a 59. Pedro, 26. Loftus-Cheek, 45.+3 Pato z pen.), Arsenal - Watford 4:0 (4. Sánchez, 38. Iwobi, 48. Bellerín, 90. Walcott), Bournemouth - Manchester City 0:4 (7. Fernando, 12. De Bruyne, 19. Agüero, 90.+3 Kolarov), Norwich - Newcastle 3:2 (45.+2 Klose, 74. Mbokani, 90.+3 Olsson - 71. a 86. z pen. Mitrovič), Stoke - Swansea 2:2 (13. Afellay, 53. Krkič - 68. Sigurdsson, 79. Paloschi), Sunderland - West Bromwich 0:0, West Ham United - Crystal Palace 2:2 (18. Lanzini, 41. Payet - 15. Delaney, 75. Gayle), Dortmund - Brémy 3:2 (53. Aubameyang, 77. Kagawa, 82. Ramos - 69. Gálvez, 74. Junuzovič).