První start, první gól. Musím jít volat tátovi, spěchal po zápase Zahustel

Nové retro dresy přinesly výhru, Češi si na Srbech smlsli
Čtyři góly vstřelil národní tým naposledy před rokem v kvalifikačním zápase v Kazachstánu.
Zatímco Srbsko nastoupilo v nejsilnější sestavě i se všemi hvězdami z anglické ligy,...
... v české brance chyběla obvyklá jednička Petr Čech a šanci dostal vítkovický odchovanec Tomáš Vaclík. A hned v 10. minutě ukázal skvělý postřeh a lapil velkou šanci Ljajičovi.
Místo Čecha si kapitánskou pásku navlékl stoper Sivok, který se vrátil do reprezentace po pětiměsíční pauze zaviněné zdravotními potížemi.
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
14. 11. 2015 0:35
Pět bran vidělo téměř 15 tisíc fanoušků na zaplněném Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích. První start ozdobený premiérovým gólem zaznamenal mladoboleslavský Ondřej Zahustel.

Ostrava - Pět branek vidělo téměř 15 tisíc fanoušků na zaplněném Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích. První start za reprezentaci navíc ozdobený premiérovým gólem zaznamenal mladoboleslavský Ondřej Zahustel a postaral se tak svým dílem k výhře nad Srbskem 4:1.

Pro 24letého záložníka byla velkým překvapením už samotná nominace na přípravné dvojutkání.  Ihned po zveřejní volal otci a o radost se s ním okamžitě podělil. "Tátovi budu volat jen, co se osprchuju, samozřejmě jako prvnímu. Jen se musím proklikat telefonem, mám ho totálně zahlcený zprávami," usmíval se po zápase střelec čtvrté české branky.

První okamžik slávy Zahustela přišel v 71. minutě, kdy vyběhl na trávník aby nahradil Jiřího Skaláka. Z počátku však působil trochu nejistě. "Hned první přihrávku jsem pokazil, když jsem místo Vláďovi Daridovi poslal balón na nohu Srbovi. Snažil jsem se to ale hned hodit za hlavu. Další kombinace už jsem zvládal.“

Do historie zápasu se ale výrazněji zapsal až ve třetí nastavené minutě, kdy se prosadil krásnou hlavičkou po Plašilově milimetrovém centru. "Prostě jsem jen běžel do vápna, když jsem viděl, že balón směřuje ke mně, snažil jsem se ho líznou hlavou. První jsem běžel poděkovat Plášovi," popisuje gólovou situaci šťastný střelec.

Euro? V koutku na to myslím

Mladá Boleslav se nachází v dobré pohodě, mužstvo vyhrává, Zahustelovi to však příliš nestřílí. "V lize jsem potřeboval na gól asi čtyři šance, tady jsem proměnil hned první. Je to sen."

V mládežnických výběrech se mu nominace rovněž vyhýbaly. Na vině byly vleklé zdravotní trable, zejména operace obou kolen. "Ohromně si užívám vůbec to, že tady můžu být. Po tom, čím vším jsem si už zdravotně prošel, je to malý zázrak," popisuje.

Pomalu ale jistě se navíc blíží nominační den pro evropský šampionát. O šanci zahrát si na něm bojuje spousta hráčů, včetně Zahustela. "Někde v koutku na tu nominaci myslím, navíc, když se takhle povedl hned první start. Uvidíme, jestli dostanu šanci i v následujícím zápase v Polsku," uzavírá 186 centimetrů vysoký záložník.