reklama

První vyhazov. Bohemians Praha odvolali trenéra Žáka

Hráči Bohemians Praha budou mít nového trenéra Hráči Bohemians Praha budou mít nového trenéra autor: Ondřej Besperát
Důvodem jeho odvolání jsou neuspokojivé výsledky

Praha - Uplynula čtyři kola a fotbalová liga hlásí prvního odvolaného trenéra. Výsledkové neúspěchy odnesl kouč Robert Žák, jenž od začátku sezony vedl tým Bohemians Praha.

Důvodem jsou neuspokojivé výsledky, o čemž informoval tiskový mluvčí Bohemians Stanislav Sigmund.

Střížkovský klub, který své zápasy hraje na pražském Strahově, nezískal v úvodních čtyřech kolech ani bod, i když se třikrát představil na "domácí" půdě.

Spolu s Žákem skončil i asistent František Kopač, mužstvo zatím povedou Jaromír Jindráček a trenér brankářů Jan Klíma.

Čtěte dále: Drama přineslo Liberci první výhru, ligu vede Boleslav

Žák přišel k mužstvu v polovině června, kdy nahradil Luboše Urbana, jenž nováčka minulé sezony dovedl k třináctému místu a tedy i záchraně. Vedení mužstva - šéf Karel Kapr a sportovní ředitel Josef Jícha s ním tehdy neprodloužili smlouvu.

"Trenéři byli kvůli špatným výsledkům zcela logicky a pochopitelně od týmu odvoláni," uvedl sportovní ředitel Bohemians Josef Jícha, který bude shánět Žáková nástupce.

Třiačtyřicetiletý kouč potvrdil pověst nejméně úspěšného ligového kouče. V 46 zápasech v nejvyšší soutěži si na lavičce připsal jen pět výher, s Českými Budějovice i s Mostem bojoval o záchranu. Se Severočechy minulý rok sestoupil do druhé ligy

"Čeká nás spousta jednání s různými adepty. Těžko říct, koho máme v hledáčku. Po této zkušenosti musíme být hodně obezřetní," dodal Jícha s tím, že nový kouč podle něj převezme mužstvo v reprezentační pauze. Ta je na programu na začátku září.

reklama