reklama

Prvními finalisty Copy Amériky jsou Forlán a spol.

autor: Reuters
Uruguay v semifinále porazila Peru 2:0

La Plata - Prvním finalistou Copa Amériky se v noci na středu stal tým Uruguaye, který v úvodním semifinále letošního ročníku porazil Peru 2:0.

Defenzivně hrající Peruánce potopil dvěma trefami v rozmezí 53. a 57. minuty Luis Suárez, který se tak dotáhl v tabulce střelců na dosud vedoucího Sergia Agüera.

Soupeř Uruguaye pro finálové klání vzejde z utkání mezi Paraguayí a Venezuelou, jež se hraje v noci ze středy na čtvrtek.

OBRAZEM Copa Amérika se zbarvila do nebesky modré OBRAZEM Copa Amérika se zbarvila do nebesky modré Prohlédněte zde

Pokud ve finále Uruguay zvítězí, stane se s patnácti tituly nejúspěšnějším týmem Copa Amériky v historii.

Čtěte také:

VIDEO Brankářští mágové odčarovali Argentinu s Brazílií
VIDEO 4 penalty, 0 gólů. Brazilci vyhořeli s Paraguayí
Messi a spol na domácím mundialu končí. Dál jde Uruguay

O svém vítězství nad Peru rozhodla Uruguay na začátku druhé půle, kdy nejprve Suárez dorazil střelu kolegy Forlána, aby o pět minut později parádně proměnil samostatný únik.

"První poločas byl těžký, protože Peru hrálo podle očekávání velice defenzivně," prohlásil Suarez na adresu soupeře, který byl v kvalifikaci na loňské MS jednoznačně nejhorší a na letošní Copě Américe hodně překvapil. "Proto jsme museli využít každičké šance."

"Suárez je skvělý hráč, jeden z nejlepších útočníků na světě. Často rozhodne o výsledku, jako se to stalo dnes," pochválil svého svěřence trenér Oscar Tabarez, jenž brzy po druhé brance svého oblíbence raději vystřídal, aby jej pošetřil na nedělní finále.

Fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Argentině - semifinále:

La Plata: Uruguay - Peru 2:0 (0:0)

Branky: 52. a 57. Suárez. ČK: 69. Varagas (Peru).

reklama