reklama

PSG a Manchester City dostaly od UEFA pokutu 60 milionů eur

Fotbalisté Manchesteru City takto minulý víkend slavili ligový titul. Za porušení finanční fair play však budou stejně jako PSG v příštím ročníku Ligy mistrů pykat. Fotbalisté Manchesteru City takto minulý víkend slavili ligový titul. Za porušení finanční fair play však budou stejně jako PSG v příštím ročníku Ligy mistrů pykat. autor: Reuters
Fotbalové velkokluby Manchester City a Paris St. Germain dostaly od UEFA za porušení finanční fair play pokutu 60 milionů eur (1,6 miliardy korun).

Nyon - Fotbalové velkokluby Manchester City a Paris St. Germain dostaly od UEFA za porušení finanční fair play pokutu 60 milionů eur (1,6 miliardy korun). Navíc smějí zapsat na soupisku pro příští ročník Ligy mistrů jen 21 hráčů místo obvyklých pětadvaceti.

Pokuta 60 milionů eur je nejvyšší, jakou kdy UEFA udělila. Dvě třetiny této částky se nicméně aktuálním mistrům svých zemí vrátí, pokud budou v příštích dvou letech dodržovat finanční pravidla. Smyslem finanční fair play je zabránit klubům, aby utrácely víc, než vydělávají.

Musí například vydat na platy stejnou částku jako v uplynulé sezoně. V letním přestupovém nesmějí za posily utratit nad rámec částky, kterou získají z případného prodeje hráčů, více než 60 milionů eur.

Citizens prý pokuta nijak nezasáhne

Představitelé City nicméně uvedli, že stejně větší utrácení neplánovali a i v uplynulém ročníku nasadili v Lize mistrů 21 hráčů.

Smyslem finanční fair play je zabránit klubům, aby utrácely víc, než vydělávají. Právě o Manchesteru City s vlastníky z Abú Zabí a PSG s majiteli z Kataru se od počátku mluvilo jako o největších "hříšnících".

Oba kluby navrhované sankce akceptovaly, aby se vyhnuly tvrdším postihům, například vyřazení z Ligy mistrů.

Menší tresty dostaly ještě další týmy. Sankce se týkají Petrohradu, Kazaně, Machačkaly, Galatasaraye, Bursasporu, Trabzonsporu a Levski Sofia.

reklama