PSG obhájil francouzský titul, pomohlo mu zaváhání Monaka

7. 5. 2014 21:25
Fotbalisté Paris St. Germain obhájili francouzský mistrovský titul ještě před výkopem svého dnešního zápasu proti Rennes, protože druhé Monako v 36. kole jen remizovalo 1:1 s Guingampem.
Trenér Laurent Blanc a kanonýr Zlatan Ibrahimović se mohli z titulu radovat ještě před začátkem zápasu s Rennes | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain obhájili francouzskýmistrovský titul. Svěřenci Laurenta Blanca měli jistotu už před výkopem zápasu proti Rennes, který doma prohráli 1:2.

Druhé Monako totiž v 36. kole jen remizovalo 1:1 s nováčkem Guingampem, čerstvým držitelem poháru. PSG má v čele tabulky nedostižný sedmibodový náskok, Ligue 1 vyhrál počtvrté v historii.

Bohatý klub z francouzské metropole získal druhou trofej v této sezoně, v dubnu uspěl v Ligovém poháru.

Paříž otevřela na svém stadionu skóre už ve třetí minutě díky Lavezzimu, ale hosté otočili duel mezi 23. a 27. minutou po trefách Kadira a N'Tepa. První domácí ligovou porážku neodvrátil ani kanonýr Ibrahimovic, jenž do druhé půle nastoupil po svalovém zranění a měsíční pauze. Stoper PSG Alex pak napálil hlavou břevno.

Monako na vlastním stadionu poslal do vedení v 77. minutě útočník Berbatov. Bývalý bulharský reprezentant dal svůj devátý soutěžní gól od lednového příchodu na hostování z Fulhamu.

Pět minut před koncem však domácí o páté vítězství za sebou a naději na titul přišli, když vyrovnal záložník Atik. Zachraňující se Guingamp cennou remízu udržel, přestože v závěru dohrával bez vyloučeného Senegalce Dialla.