PSG ve šlágru s Monakem vlastním gólem remizoval

9. 2. 2014 23:46
Fotbalisté Paris St. Germain přišli v závěru šlágru 24. kola francouzské ligy o vedení a v souboji dvou nejlepších týmů soutěže remizovali s Monakem 1:1. SOutěž vedou nadále o pět bodů.
Zlatan Ibrahimovic se tentokrát gólově neprosadil
Zlatan Ibrahimovic se tentokrát gólově neprosadil | Foto: Reuters

Monako - Fotbalisté Paris St. Germain přišli v závěru šlágru 24. kola francouzské ligy o vedení a v souboji dvou nejlepších týmů soutěže remizovali s Monakem 1:1.

Přišli tak o možnost získat komfortní osmibodový náskok v čele tabulky a na svého nedělního soupeře mají i nadále k dobru pět bodů.

Do vedení šli hosté

Domácí tým přišel na stadion podpořit i monacký kníže Albert II., který si byl podle tiskové zprávy místního klubu jistý vítězstvím, už v osmé minutě se však vedení ujal soupeř. Míč se po rohu dostal na hlavu Javiera Pastoreho, který se zblízka nemýlil.

V druhém poločase mohl zvýšit nejlepší střelec soutěže Zlatan Ibrahimovic, když 55. minutě poslal míč z přímého kopu parádně k tyči, jeho pokus ale zlikvidoval brankář Danijel Subašič.

Vyrovnání přinesl vlastní gól

Premiérového startu za Monako se dočkal útočník Dimitar Berbatov, který přišel jako náhrada za zraněného Radamela Falcaa na hostování z Fulhamu. Bulharský kanonýr nastoupil v 65. minutě, ale o srovnání na 1:1 se devět minut nato postaral stoper Thiago Silva, který po Fabinhově centru namířil míč do vlastní sítě.

Ibrahimovic mohl rozhodnout v poslední minutě, ale Subašiče znovu nepřekvapil, stejně dopadl chvíli předtím na druhé straně Fabinho před brankářem Salvatorem Siriguem. Hlavní favorité soutěže se tak i podruhé v sezoně rozešli smírně po výsledku 1:1.