reklama

Kadlec: Vtípky na Lafatu proběhly, ale správně se omluvil

Trénink české fotbalové reprezentace před utkáním s Maďarskem (Michal Kadlec) Trénink české fotbalové reprezentace před utkáním s Maďarskem (Michal Kadlec) autor: CPA Eduard Erben
Ptejte se v našem online rozhovoru fotbalového reprezentačního obránce Michala Kadlece

Praha - Jak se mu daří ve Fenerbahce, co by chtěl dělat po konci kariéry a jak reprezentanti zareagovali na nasimulovaný pád sparťanského Davida Lafaty.

V našem online rozhovoru vám odpovídal reprezentační obránce Michal Kadlec.

Online rozhovor s reprezentačním obráncem Michalem Kadlecem

13:00

? Jana - 23. 3. 2015 14:37 Dobrý den Michale, kdy se vrátíte do Synot ligy, k nám na Slovácko? Držím pěsti a ať se daří! jana

Michal Kadlec: Dobrý den, uvidíme, co bude. Chtěl jsem se vždycky vrátit do české kluby a v tom případě pro mě připadají v úvahu jen dva kluby.

? Kamil - 23. 3. 2015 19:27 Zdravím Michale,

čím to je, že v Turecku tolik nenastupuješ, doplácíš na pravidlo o nasazování cizinců do zápasu?

Michal Kadlec: Asi to tak je, nemáme bohužel ofenzivní hráče turecké, takže máme zabraná ta tři místa jimi a už další místa v defenzivě nezbývají.

? Dáda - 23. 3. 2015 19:29 Ahoj Michale. V reprezentaci budou chybět Pavel Kadeřábek a Tomáš Sivok, nebojíš se třeba, že s novými parťáky nebudeš tak sehraný?

Michal Kadlec: To není problém. Kádr máme široký. Je to škoda pro ty kluky, protože odehráli super zápasy. Zase je to šance pro další, ale já myslím, že kluky nahradíme.

? Kenny - 23. 3. 2015 19:52 Dobrý den, Michale,
v létě míváte kempy s malými dětmi, v tom vidíte jednou vaši budoucnost? vychovávat a trénovat malé fotbalisty?

Michal Kadlec: Kempy mívám, to je pravda. V Hluku u Uherského Hradiště. Je tam ideální zázemí. Restaurace, kousek i koupaliště, dvě travnatá hřiště. Ale co bude po konci kariéry, to těžko říct.

? Kenny - 23. 3. 2015 19:53 A ještě mám jednu otázku, proč je podle vás reprezentace pod trenérem Vrbou tak úspěšná, co je jinak oproti dřívějšku?

Michal Kadlec: Tak dřív jsme se dostali také do čtvrtfinále Eura, takže se nedá říct, že bychom byli neúspěšní. Nerad takhle srovnávám. Je to určitě i zásluha trenéra Vrby, hrajeme pohledný kombinační fotbal. Ale jak říkám, nerad bych úplně porovnával.

? Máňa - 23. 3. 2015 20:48 Michale, jaké je Istanbul město a poznávají vás lidé na ulicích?

Michal Kadlec: Istanbul je bláznivé město, velké. Každému bych doporučoval tam zajet, je to něco jiného než v Evropě. Fanoušci mě poznávají, ale není s nimi žádný problém. Vyfotí se a tak, ale žádný konflikt. Je to trochu jiná mentalita než evropská a i na tribunách je to znát.

? miloš - 24. 3. 2015 10:16 Čau Michale, co říkáš na to, jak se vyvíjí česká liga a kdo podle tebe získá titul?

Michal Kadlec: Vyvíjí se podle toho, jak se očekávalo. Jsou tam Plzeň, Sparta a Jablonec. Titul bych přál Spartě, ale pokud ho získá Plzeň, tak zaslouženě, je teď v trháku. Ale stát se může všechno. Určitě sleduju i Slovácko, které teď nečeká lehké období, budou měnit hřiště, takže i jim držim palce.

? Sergej - 24. 3. 2015 11:15 Zdravím, už jste se v kabině bavili o tom leteckém představení Davida Lafaty?

Michal Kadlec: Vtípky na to padnou v kabině, ale jinak se soustředíme na Lotyšsko. Myslím, že to David okomentoval správně a tím bych to uzavřel.

? Kryštof - 24. 3. 2015 11:16 Dobrý den, znáte lotyšské fotbalisty? Na koho bude třeba dát si pozor? A slyšel už jste o Šabalovi z Jablonce?

Michal Kadlec: Díval jsem se zrovna na ten zápas, kdy dal dva góly a překvapilo mě, že i když není velkého vzrůstu, dal dva góly hlavou. Je vidět, že Jablonec si může dovolit kvalitní hráče. Jinak na Lotyšsko jako takové se budeme připravovat až v průběhu tohoto týdne, takže zatím toho tolik ještě nevíme.

? Petr Holý - 24. 3. 2015 11:29 Proč jste odešel z Německa do Turecka?

Michal Kadlec: Tenkrát se naskytla situace taková, že když se naskytne dobrá nabídka, tak že můžu z Leverkusenu odejít. A taková nabídka se neodmítá.

? Lukáš - 24. 3. 2015 11:30 Co si myslíte o budoucnosti českého fotbalu a současném postavení Tomáše Rosického a Petra Čecha.

Michal Kadlec: Doufejme, že se dostaneme na Euro, protože i to je naše budoucnost. Tomáš i Petr už dřív v kariéře ukázali, že jsou skvělí fotbalisté. Už nemusí nic nikomu dokazovat, už toho dokázali dost. Ale udržet se v Chelsea nebo Arsenalu není jednoduché. Záleží na nich, co s nimi bude.

? Kocek - 24. 3. 2015 11:30 Zdar Míšo, tak kdy se vrátíš do Sparty? A druhá otázka, jak se vám hraje pod Vrbou, když v podstatě tým je stejný, akorát přístup tzv. fanoušků a novinářů je diametrálně odlišný od doby pod panem Bílkem? Nebylo té hysterie vůči Bílkovi trochu příliš?

Michal Kadlec: K té zlepšené hře určitě přispělo i to, že když přišel trenér Vrba, tak s ním přišla i pozitivní atmosféra. To je znát a přenáší se to i na nás. Co se týče Sparty už jsem odpovídal.

? Pavel - 24. 3. 2015 11:31 Dobrý den Michale,kdyby jste se vrátil do Synot ligy,do kterého týmu by to bylo?

Michal Kadlec: Už jsem odpovídal Sparta, nebo Slovácko.

? Zaky - 24. 3. 2015 12:32 Zdravím, chci se zeptat, či jsi v Turecku spokojený a jestli ještě stále sníš o nějakém vytouženém klubu, či lize, kde by jsi si rád zahrál? Díky za odpověď.

Michal Kadlec: V Turecku jsem spokojený, i když bych chtěl hrát víc. Vždycky jsem chtěl hrát v Německu a to se mi splnilo, takže nějakou vysněnou zemi už nemám.

? Marcel - 24. 3. 2015 12:35 Ahoj, Michale, jak to teď s vámi vypadá vklubu? Hrajete, nehrajete? Prý jste zase kopal i levého beka?Je to tak,nebo stopera? Díky, ať se daří

Michal Kadlec: Hraju obojí. Není v tom pro mě až takový rozdíl, i když levý bek víc útočí. Teď je mi to jedno, pro hráče je vždycky lepší, když může hrát na více postech, je flexibilnější.

? Ivo - 24. 3. 2015 12:36 Jste v Istanbulu nějak v kontaktu s Tomášem Sivokem?Jak to s ním vypadá?

Michal Kadlec: Píšeme si, jsme v kontaku. Byl se podívat i včera na srazu. Trénuje, snad prý odehrál nějaký přátelák, v létě mu snad končí i smlouva, takže toho musí řešit víc, ale to je spíš otázka na něj.

? Franta - 24. 3. 2015 12:37 Slyšel jsem, že exhibici v Edenu, kde se zopakuje finále ME 96 Wembley nějak spolupořádá vaše sestra?Je totak? A bude hrát táta? A nějací vaši "strejdové" z Kalserslauternu? Přijedete se podívat?

Michal Kadlec: Je to tak, pořádá. Je to v týdnu, takže se bohužel nebudu moct přijet podívat, máme sezonu pořád. Bude hrát a i já bych si jednou, až mi bude 50, nějakou takovou reprízu zahrál. Museli bychom se ovšem dostat do toho finále :))

? Filip Hanák - 24. 3. 2015 12:37 Dobrý den Michale,

v jakém klubu by jste si nejraději ještě zahrál? V jaké zemi je podle Tebe vyvíjený největší tlak na hráče?

Děkuji a spoustu úspěchů jak v osobním, tak fotbalovém životě:)

Michal Kadlec: Ve Spartě tlak byl, ale úplně nejvíc je teď tlak v Turecku, to Leverkusen proti tomu byla pohoda.

? Petr Toufar - 24. 3. 2015 12:38 Dobrý den, Michale, vy působíte v Turecku. To není daleko od Sýrie nebo území tzv. Islámskéhjo státu... Cítíte se v Istanbulu bezpečně?

Michal Kadlec: Cítím se bezpečně, všechno bez problému. Nemusíte se bát.

? Ivana - 24. 3. 2015 12:38 Nevrátíte se do bundesligy?

Michal Kadlec: Nikdy neříkej nikdy, uvidíme, kdyby ta možnost byla, proč ne.

? Matouš - 24. 3. 2015 12:40 Dobrý den, Michale, v příští sezoně už Fener bude smět hrát evropské poháry? Bylo to pro vás velké zklamání, když posledně nevyšlo to odvolání?

Michal Kadlec: Je škoda, že tam jsem zrovna dva roky a měli jsme zrovna trest. Takže doufám, že teď se mi to poštěstí zahrát si LM nebo EL.

? Patrik - 24. 3. 2015 13:03 Ktereho evropskeho velkoklubu jste fanouskem?

Michal Kadlec: Já fandím těm klubům, ve kterých jsem hrál. Těm nejvíc přeju. U nás Spartě a Slovácku, i když to nejsou velkokluby, které asi myslíte a pak Leverkusenu. Díky za otázky, musím ještě na prohlídku k našemu lékaři, tak nám v sobotu držte palce. Michal Kadlec.

? Hřebíček - 24. 3. 2015 13:04 Kdo byl nejlepší trenér pod kterým jste kdy hrál a proč?

Michal Kadlec: Vždycky si vzpomenu na Vlastu Marečka, je škoda že dopadl smutně, jak dopadl.

? Roman - 24. 3. 2015 13:13 Ahoj, jak vidíš sobotní duel proti Lotyšsku? Budeš na hřišti? Díky Roman :)

Michal Kadlec: Asi budu, nějaké poháry jsem odehrál, tak snad budu ve formě a mužstvu pomůžu. Před Lotyšskem máme respekt, mnohdy jsou tyhle zápasy těžší, protože všichni očekávají vítězství. Ale uděláme pro to maximum.

reklama