reklama

Pudil a Vydra míří do Watfordu, budou hrát pod koučem Zolou

Daniel Pudil. Daniel Pudil. autor: Sport
Oba fotbalisté jdou do ambiciózního druholigového týmu na roční hostování.

Praha - Fotbalisté Daniel Pudil a Matěj Vydra budou hrát na britských ostrovech. Oba hráči putují ze svých klubů na roční hostování do druholigového Watfordu, kde budou působit pod věhlasným trenérem Gianfrancem Zolou.

Pudila uvolnila Granada a Vydru Udine. S těmito týmy i Watfordem je totiž spojen italský byznysmen Giampalo Pozzo. A s anglickým klubem má prý velké plány.

Oba hráči na nabídku Watfordu rychle kývli

 „Je to tak, kluby jsou nějakým způsobem provázané a úzce spolupracují. Pan Pozzo s tímhle nápadem přišel zhruba před dvěma týdny, kdy se finalizoval jeho vstup do Watfordu. Oslovil mě, zda by oba hráči naší agentury nechtěli zkusit tohle angažmá. Kluky dobře zná, Dana koupil z Genku do Granady. A oba na tuhle nabídku poměrně rychle kývli,“ uvedl agent obou hráčů Ondřej Chovanec.

Pozzo chce s Watfordem postoupit do Premier League a české posily by k tomu měly pomoci. Už v úterý Pudil s Vydrou absolvují první trénink.

Pudil: O tom, že si zahraju v Anglii, jsem vždycky snil

Daniel Pudil si hostování dlouho nerozmýšlel. Už před pěti lety byl ve Watfordu na pětidenní stáži. „Moc se mi tu líbilo. Vím, že má Watford skvělé fanoušky. Bylo to přání pana Pozza, který mi hodně pomohl. Vykoupil mě z Genku, jinak bych tam půl roku seděl na zadku a nekopl si do balónu. A já za tímhle angažmá pořád vidím možnost zahrát si v Anglii, o čemž jsem vždycky snil,“ uvedl fotbalista, který na poslední chvíli přišel o nominaci na letošní evropský šampionát.

Pudil rozhodně nebere druhou anglickou ligu jako krok zpátky. A těší se na spolupráci s Gianfrancem Zolou. „On byl velký hráč v Chelsea, trénoval West Ham. Když tady řeknete jeho jméno, všichni jsou nadšeni. Věřím, že se nám s ním povede postoupit a my s Matějem k tomu pomůžeme,“ dodal Pudil.

Vydra: Věřím, že mi tohle angažmá pomůže

Jakou novou výzvu bere angažmá na ostrovech také Vydra, který už je v pořádku po zranění předního křížového vazu v koleni. „Věřím, že mi tohle angažmá pomůže. Je to v Londýně a i druhá anglická liga je určitě skvělá soutěž. Doufám, že si vybojuju místo v sestavě,“ konstatoval Vydra.

reklama