reklama

Putinovci píší Blatterovi: Vylučte tým USA z MS v Brazílii

Američané se na MS kvalifikovali jako jedni z prvních. Podle ruských politiků by ale v Brazílii hrát neměli. Američané se na MS kvalifikovali jako jedni z prvních. Podle ruských politiků by ale v Brazílii hrát neměli. autor: Reuters
Ruští politici navrhují FIFA, aby vyloučila americkou fotbalovou reprezentaci z letošního MS v Brazílii.

Moskva - Bezpečnostní krize spojená se situací na Ukrajině zkomplikovala vztahy mezi Ruskem a Západem. A politické hašteření už se přenáší i do fotbalu.

Poslanci Putinovy strany Jednotné Rusko napsali dopis Seppu Blatterovi, prezidentovi Mezinárodní fotbalové federace FIFA. "Navrhujeme, aby bylo Spojeným státům americkým pozastaveno členství ve FIFA a aby byla zrušena účast amerického reprezentačního týmu na MS 2014 v Brazílii," sdělil agentuře Interfax jeden ze signatářů dopisu poslanec Alexander Sidjakin.

Jde o reakci na iniciativu dvou amerických senátorů, kteří v souvislosti se situací na Ukrajině a především na Krymu, obsazovaném ruskými vojáky, vyzvali nedávno FIFA, aby zvážila další členství Ruska ve FIFA a přezkoumala rozhodnutí pořádat fotbalové MS 2018 právě v Rusku.

Ruští poslanci v "korespondenční odvetě" navrhují, aby FIFA sankcionovala asociaci USA, a to "s ohledem na americké vojenské agrese proti několika suverénním státům, například Jugoslávii, Iráku či Libyi."

reklama