reklama

Puyol končí v Barceloně, nepojede ani na MS

Carles Puyol v nedělním utkání vstřelil gól do sítě Almeríi. V úterý už mluvil o svém konci v Barceloně Carles Puyol v nedělním utkání vstřelil gól do sítě Almeríi. V úterý už mluvil o svém konci v Barceloně autor: Reuters
Katalánského beka sužovala celou sezonu zranění, zdali bude pokračovat v kariéře, se rozhodne až v létě.

Barcelona - Pětatřicetiletý kapitán Barcelony Carles Puyol v úterý oznámil, že po této sezoně v katalánském klubu končí.

Stávající smlouva přitom měla říznému bekovi úřadujícího španělského šampiona vypršet až na konci příštího ročníku, jenže vinou zranění Puyol v této sezoně odehrál jen tucet utkání, a tak se rozhodl kontrakt předčasně rozvázat.

"Už jsem ze všech těch zranění unavený, takže jsme se s klubem dohodli, že smlouvu předčasně ukončíme," uvedl na tiskové konferenci Puyol.

Zdali to znamená i konec jeho kariéry, není jasné, o tom se prý bude rozhodovat až v létě. Jisté každopádně je, že důrazný bek Barcelony bude chybět Španělsku na mistrovství světa, které se v červnu a červenci hraje v Brazílii.

Puyol v Barceloně působil celou svoji seniorskou kariéru a během patnácti let v klubu posbíral 24 trofejí, včetně šesti ligových titulů a tří triumfů v Lize mistrů. S reprezentací Španělska také dvakrát vyhrál fotbalové Euro a jednou mistrovství světa.

reklama