reklama

Puyol musel na operaci. Barceloně bude chybět až tři měsíce

Puyola trápilo zraněné koleno od říjnového zápasu s Getafe Puyola trápilo zraněné koleno od říjnového zápasu s Getafe autor: Reuters
Kapitán fotbalistů Barcelony Carles Puyol se v pátek podrobil artroskopické operaci pravého kolena. Chybět může až tři měsíce.

Madrid - Kapitán fotbalistů Barcelony Carles Puyol se v pátek podrobil artroskopické operaci pravého kolena. Podle lékařů katalánského celku bude čtyřiatřicetiletý obránce mimo hru šest týdnů až tři měsíce.

Puyol tak zcela určitě přijde o obě čtvrtfinále Ligy mistrů s Paris St. Germain, podle lékařů však chce ještě v této sezoně za Barcelonu nastoupit. "Na operačním sále několikrát zopakoval: S rehabilitací začínáme ještě dneska večer," citovala agentura Reuters lékaře Ramóna Cugata.

Stoper, který začátkem roku prodloužil s Barcelonou smlouvu do roku 2016, nemá problémy s koleny poprvé. Chirurgický zákrok musel podstoupit už loni v květnu a přišel kvůli tomu o účast na mistrovství Evropy, které Španělsko vyhrálo.

"Koleno ho trápilo od říjnového zápasu s Getafe. Teď se rozhodl využít reprezentační přestávky a jít na operaci, aby se vrátil na konec sezony. Pokud by se zákroku nepodrobil, mohl by si to zhoršit," přidal Cugat.

reklama