reklama

Rabušic už v superpoháru? Liberec sní o návratu útočníka

Michael Rabušic v mistrovském dresu Slovanu Liberec. Vrátí se? Michael Rabušic v mistrovském dresu Slovanu Liberec. Vrátí se? autor: ČTK
Pro pohárovou Evropu by se Slovan Liberec opět rád posílil o útočníka Michaela Rabušice, jemuž se v Itálii příliš nezadařilo

Liberec - Za rok a půl, co si pobyl v Itálii, tam Michael Rabušic odehrál všehovšudy 27 soutěžních zápasů a vstřelil jeden gól.

Není divu, že chce zpátky do Liberce. A Slovan Liberec, který se jakožto vítěz domácího poháru opět chystá na předkola Evropské ligy, by svým někdejším střelcem v dané situaci rozhodně také nepohrdnul, naopak.

"Zrovna tady s Michalem sedíme... Jsme si jistí tím, že by Liberci určitě pomohl, fotbalově sem k nám bezesporu tak nějak patří. Ale není jednoduché to vyjednat. Je potřeba najít nějaké řešení, které by vyhovovalo všem," vysvětluje Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu Liberec.

"V úplně ideálním, snovém případě, bychom ho nejraději nasadili už do sobotního superpoháru proti Plzni. Ale tomu, že by se to povedlo, dávám pravděpodobnost tak dvě procenta," přiznává Nezmar.

Ve Veroně štěstí nenašel

Dnes pětadvacetiletý Rabušic, jeden z mnoha kvalitních produktů jihlavské mládežnické líhně, se v Liberci před třemi lety podílel na zisku mistrovského titulu, nechyběl ani při velkém tažení Evropskou ligou. Zapsal si i start za A-tým reprezentace.

Jenže poté, co v lednu 2014 zamířil do italského Hellasu Verona, začala jeho hvězda blednout. Nechytil se v Serii A, ani na hostováních v Perugii či v Crotone v Serii B. Není divu, že chce kariéru oživit, a nejlépe tam, kde naposledy fungovala, tedy v Liberci.

"Na začátku léta měl trochu zdravotní problémy, tak se připravoval individuálně. Teď máme od Italů povolení, že Michal může trénovat s naším týmem, tak absolvuje tréninky, ale nic víc zatím dojednaného není," říká Nezmar, který je s Hellasem Verona v častém kontaktu.

Kromě pozice hrotového útočníka teď ještě hledá někoho i do křídelních prostorů. "Už jsme mysleli, že je to vyřešené, ale Sýkora si zlomil prst na noze, takže bude mimo tak půldruhého měsíce," zmiňuje nepříjemnou lapálii kmenového sparťana, který na jaře hostoval v Brně.

Pimpara trénuje v Podbrezové

Dosavadní nabídku stoperů rozšířil Slovan Liberec v létě o sparťany Švejdíka a Hovorku (naposledy hostování Žižkov), takže se mu stopeři lehce "přemnožili" a o jednoho z nich měl zájem David Vavruška. Tedy kouč, který na jaře Slovan v lize zachránil, ale vzápětí podepsal smlouvu v Teplicích.

"Ten zájem tady byl, ale nám se do kádru pro podzimní sezonu nevešel Jirka Pimpara, o kterého Teplice zájem neprojevily. Takže teď už se Jirka připravuje na sezonu ve slovenské Podbrezové," vysvětlil Nezmar, že si Pimpara vyzkouší fotbal v klubu, který nově vede Zdenko Frťala, na jaře kouč úspěšného Vansdorfu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama