Zamlžený šlágr gól nepřinesl. Jablonec se Spartou remizoval

Mlha rozostřila mířidla, góly ve šlágru kola nepadly
Diváci ve vyprodaném hledišti jabloneckého stadionu toho ve šlágru 20. kola se Spartou moc neviděli, vždyť nedohlédli ani na půlku hřiště a protilehlé tribuny mohli jen tušit.
V takových podmínkách se to kapitánovi Sparty Davidu Lafatovi....
... i domácímu kouči Jaroslavu Šilhavému z lavičky jen těžko dirigovalo a usměrňovalo hru.
Sparťanský trenér Vítězslav Lavička vyřešil absence tří obránců základní sestavy podle očekávání. Na levý kraj nasadil Podaného, na stopera zkušeného Kováče a na pravou stranu Marečka.
14. 3. 2015 16:12
Výsledky sobotních zápasů první fotbalové ligy.

Jablonec - Ani jeden gól neviděli fanoušci v Jablonci, kteří sledovali šlágr 20. kola první ligy. Severočeši remizovali se Spartou 0:0. Letenští se ale dočasně posunuli na první místo v tabulce. Plzeň čeká v neděli zápas proti Dukle.

Objektivně se tak dá říct, že remíza je ztrátou pro oba týmy, které chtěly ohrozit vedoucí pozici Plzně. A ještě větší ztráta je to pro Jablonec, který byl celých devadesát minut aktivnějším týmem a nedokázal si poradit ani s obranou Sparty, které chyběli distancování Costa s Brabcem a zraněný Kadeřábek.

"Zklamání tam je. Pro diváky to byl výborný zápas, hrál se výborný fotbal a hlavně ve druhém poločase jsme si bod zasloužili. Musíme brát bod," pokrčil rameny trenér Jablonce Šilhavý. "Boj o nejvyšší příčky ale pořád nebalíme," řekl Šilhavý.

Sparta chybějící beky v Jablonci nahradila Kováčem, kterého na stranách doplnili Mareček s Podaným.  Hosté měli problémy v prvním poločase hned v páté minutě, když vlastní ztrátu míče na brankové čáře zachránil po střele Pospíšila Vácha,.

Lavička: Remíza je pro nás ztráta

Na Střelnici se poté hrál velmi urputný zápas, ve kterém moc šancí hlavně v první půli vidět nebylo. Změnit stav mohl snad jen ve 45. minutě unikající Václav Kadlec, ten však přeloboval nejen brankáře Jablonce, ale také domácí bránu.

"Je to pro nás ztráta. Přijeli jsme tady nekompletní, ale chtěli jsme vyhrát. Remíza je pro nás v dané situaci málo," prohlásil kouč Sparty Vítězslav Lavička, ale jedním dechem dodal, že Plzeň si své zápasy teprve musí také uhrát.

Ani po změně stran totiž Sparta nepřidala a byli to domácí, kteří přebrali iniciativu a diktovali tempo hry. Jablonec dostal Spartu do úzkých nejprve v 51. minutě, když obrana hostů dokázala nejprve zblokovat ránu Kopice, ale pak jen přihlížela, jak dělovka Nováka sviští těsně vedle levé tyče.

O deset minut později se zaskvěl gólman Štěch, který vyrazil ránu Hübschmanna z dálky a pak děkoval bohu, že Crnkič po akci středem hřiště ve stoprocentní šanci pálil z podobné pozice jako Hübschmann těsně nad.

Patnáct minut před koncem zápasu se ke slovu přihlásila i Sparta a byl to znovu Václav Kadlec, který byl blízko gólu. Po kličce mezi Greguše a Romera pálil ale i on z vápna těsně nad, a tak skončil urputný zápas bezbrankovou remízou.

Baník svedl přestřelku s Libercem

Velkou přestřelku viděli fanoušci v Ostravě, kde Liberec vydřel po výsledku 3:3 svůj první bod v jarní části sezony. Zároveň jde o první bodový příspěvek pod novým koučem Davidem Vavruškou.

Slovan na Bazalech po deváté sezonní brance Josefa Šurala dělilo od tří bodů jen třináct minut, ale o výhru ho v závěru připravil přesnou hlavičkou Michal Frydrych. Oba kluby tak prodloužily své čekání na vítězství: Baník na sedm, hosté na osm kol.

Příbramští doma vyhráli nad Slováckem 1:0 a v tabulce se dostali před něj už na sedmou příčku. O jediný gól se v 57. minutě postaral Roman Bednář, který se trefil i ve třetím jarním startu. Chvíli nato neproměnil penaltu jeho spoluhráč Pilík.

Hráči Českých Budějovic na vlastním hřišti podlehli Jihlavě 1:3. Jihočeši nebodovali ve čtvrtém zápase jarní části a ani podruhé s trenérem Františkem Ciprem.

Budějovice opět padly

Vysočina naopak v nejvyšší soutěži poprvé triumfovala pod koučem Luďkem Klusáčkem. Dva góly Jihlavy vstřelil z penalty kapitán Vaculík a jeden přidal Mešanovič. Domácí skórovali rovněž z pokutového kopu Kladrubského.

Fotbalisté Teplic prohráli doma s Brnem 0:1, ve čtvrtém utkání pod trenérem Petrem Radou poprvé nebodovali a zkomplikovali si boj o pohárové příčky. Na teplických Stínadlech rozhodl po hodině hry odchovanec Severočechů Lukáš Zoubele.

Zbrojovka vyhrála venku i druhý jarní zápas a vzdálila se pásmu sestupu. Brno hrálo od začátku velmi svědomitě. Zahuštěný střed zálohy dokázal velmi účinně brzdit kombinaci domácích a ještě získávat míče pro nepříjemné protiútoky.

Teplice se po přestávce začaly tlačit dopředu ještě víc, ale Zbrojovka začala nacházet v domácí obraně čím dál větší mezery. Rozhodnutí padlo v 61. minutě. Hostům stačilo málo: nákop do poodkryté obrany, několik chyb domácích a rázem stál na vápně osamocený Zoubele, který poslal míč přesně k tyči.

20. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka:
61. Zoubele. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Černý. ŽK: Keresteš, Jugas, Markovič (všichni Brno). Diváci: 4091.

Teplice: Grigar - Vondrášek (64. Vůch), Matula, Jablonský, Krob - Takács (82. Táborský) - Hora, Litsingi, Vachoušek, Nivaldo (70. Salami) - Potočný. Trenér: P. Rada.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Malík, Zoubele (83. Slančík) - Pašek (86. Hyčka), R. Buchta, Sýkora - Moukanza (56. Markovič). Trenér: Kotal.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 57. Bednář. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kříž. ŽK: Zeman - Šumulikoski. Diváci: 2068.

Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Tregler, Matějů - Hnaníček, Krameš - Pilík, Fillo (85. Suchan), Zeman (88. Moulis) - Bednář (89. Fořt). Trenér: P. Tobiáš.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko (87. Civič) - Šumulikoski (75. L. Sadílek) - Hlupik (67. Kerbr), Trávník, Valenta, Diviš - Došek. Trenér: Habanec.

Dynamo České Budějovice - Vysočina Jihlava 1:3 (1:1)
Branky: 29. Kladrubský z pen. - 26. z pen. a 60. z pen. Vaculík, 71. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Caletka. ŽK: Varadi, Kladrubský, Volešák, Machovec, Janotka - Kučera. Diváci: 3278.

Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Kladrubský, Machovec (71. Linhart) - Pešek, Varadi, Eliáš, Volešák (60. Benát), Michal Škoda - Kalod (46. Funda). Trenér: Cipro.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Fulnek, Marek, Kučera, Vaculík (84. Jungr) - Marcin (74. Kliment), Mešanovič (88. Kryštůfek). Trenér: Klusáček.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 3:3 (2:2)
17. Kouřil, 35. Baroš z pen., 77. Frydrych - 29. Sackey, 45.+1 Fleišman z pen., 49. Šural. Rozhodčí: Pechanec - Jiřík, Pilný. ŽK: Kukec, Frydrych - Delarge, Sackey, Šural. Diváci: 3190.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán (84. Narh), Frydrych, Kouřil, Lučič - Foltyn, Mensah (57. Mišák), Kukec - De Azevedo (64. Sukup), Baroš, Sivrič. Trenér: Frňka.

Liberec: Hroššo - Sus, Brabec, Pokorný, Fleišman - Sackey (71. Ďubek), Obročnik - Delarge (87. Hadaščok), Frýdek, Breznaník (60. Bakoš) - Šural. Trenér: Vavruška.

Baumit Jablonec - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Nádvorník. ŽK: Romera - Kadlec. Diváci 6108 (vyprodáno).

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš, Hübschman - Kopic (71. Masopust), M. Pospíšil, Crnkič (87. Čížek) - Šabala (81. Doležal). Trenér: Šilhavý.

Sparta: Štěch - Mareček, Kováč, Holek, Podaný - Vácha - Kadlec, Dočkal (86. Řezníček), Matějovský, L. Krejčí (81. Konaté) - Lafata. Trenér: Lavička.

1. Sparta 20 14 3 3 34:9 45
2. Plzeň 18 14 2 2 42:14 44
3. Jablonec 20 12 5 3 36:16 41
4. Mladá Boleslav 20 10 3 7 31:20 33
5. Teplice 20 7 7 6 29:23 28
6. Dukla 19 7 5 7 22:28 26