reklama

Hubáček: Mizerným výkonem jsme Slovácku výhru usnadnili

David Hubáček litoval toho, že Slavia usnadnila Slovácku cestu k výhře sama David Hubáček litoval toho, že Slavia usnadnila Slovácku cestu k výhře sama autor: CPA - Eduard Erben
Fotbalisté Slovácka porazili v páteční předehrávce desátého kola první ligy Slavii Praha nečekaně hladce 3:0.

Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka porazili v páteční předehrávce desátého kola první ligy pražskou Slavii nečekaně hladce 3:0.

První gól dal už ve 3. minutě Hlúpik a po 525 minutách ukončil neprůstřelnost Slavie, která v nejvyšší domácí soutěži neinkasovala v předchozích pěti zápasech.

Další branky přidali Kovář a po změně stran z penalty Volešák.

"Mičola měl dát gól"

Slavia tak potvrdila, že se jí na Slovácku dlouhodobě nedaří. Z jedenácti zápasů vyhrála v Uherském Hradišti pouze dvakrát. 

"Utkání pro nás dopadlo hodně špatně," řekl kouč Petr Rada a poukázal na špatný vstup do zápasu.

"Dostali jsme rychle zbytečnou branku, která ovlivnila utkání. Po druhé naší nedůslednosti jsme inkasovali těsně před přestávkou druhý gól," konstatoval Rada.

Posteskl si nad nevyužitými šancemi.

"Zejména kdyby Mičola ve druhém poločase vstřelil kontaktní gól, tak by mělo utkání zcela jiný průběh. Přitom jsme do druhého poločasu vstoupili aktivně. Dvoubrankové manko se dá zvrátit. Jenže po třetím gólu Slovácka už bylo těžké něco s výsledkem udělat," litoval slávistický kouč.

"Hráči měli příležitost Latku nahradit"

Slavia, jež v úterý vypadla z poháru po prohře na penalty s druholigovým Ústím nad Labem, prožila po všech směrech špatný začátek.

Těsně před utkáním v hotelu ulehl s virózou Petrák. Po zápase s Ústím měl nakopnutý nárt kapitán Latka. Lékaři se jej snažili připravit na zápas.

Při rozcvičení se ale stav opory zadních řad zhoršil natolik, že trenér Rada musel změnit zápis. Za Latku zaskočil Lukáš Jarolím a na místo stopera se posunul Cicman.

"Latka měl problémy po pohárovém zápase s Ústím s nakopnutým nártem. Lékař dělal ještě kroky, aby mohl nastoupit. Ale po rozcvičení Latka řekl, že to nepůjde. Petrák na hotelu v den zápasu onemocněl virózou. Museli jsme do sestavy zasahovat dvakrát. Ztráta opor byla znát. Ale máme hráče, kteří měli příležitost je nahradit," poznamenal Rada.

Hubáček: Potkalo nás to nejhorší, co mohlo

Jěště důraznější slova použil Latkův pravidelný kolega ze stoperské dvojici David Hubáček.

"Mizerným výkonem jsme Slovácku cestu za třemi body hodně usnadnili," Hubáček.

Hru podle něj opravdu ovlivnily dvě změny v sestavě těsně před zápasem. "Na poslední chvíli jsme ztratili tak kvalitního hráče, jakým je Latka. Potkalo nás to nejhorší, co se mohlo přihodit," uznal Hubáček.

Po vítězném derby se Spartou se podle něj stalo přesně to, co nikdo z hráčů Slavie nechtěl. Zaváhání předznamenalo už úterní vyřazení v poháru po prohře na penalty s druholigovým Ústím nad Labem.

"Musíme si to srovnat v hlavách. Podali jsme hodně špatný výkon v obraně. A bohužel jsme se neprosadili ani v útoku. V reprezentační pauze se musíme z porážek oklepat a pořádně potrénovat. Z vyřazení v poháru a z prohry na Slovácku není třeba dělat zase nějak velkou vědu, prostě nám dva zápasy nevyšly," řekl Hubáček.

Oba nezdary ale nepřisuzuje euforii po vítězství v derby nad Spartou. "Slovácko podalo výborný výkon. Má běhavý tým. Už jen nenakopávají balóny na Doška. Počínají si dobře i kombinačně. Pod trenérem Habancem se výrazně zvedli," zhodnotil Hubáček výkon soupeře.

Habanec: Slavia se neporáží každý rok

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec hovořil po vysokém vítězství o historickém počinu.

"Takový tým se podobným výsledkem neporáží každý rok," uvedl kouč.

"Příčin našeho úspěchu bylo několik. Jednak rychlá branka, druhou jsme zase dali soupeři do šatny. Při vší úctě ke Slavii jsme mohli využít i další brejkové situace. Jenže se také musíme podívat, že Slavii chyběli Latka a Petrák, měla našlapaný program," konstatoval Habanec.

Od jeho příchodu z druholigového Ústí nad Labem získalo Slovácko z šesti zápasů 13 bodů a prohrálo pouze jednou. Nejčerstvější vítězství si chce se svěřenci užít.

"Tím nemyslím nějaké alkoholické dýchánky, ale určitě se to projeví v radostnějším přístupu k přípravě," doplnil kouč Slovácka a vyjádřil spokojenost se ziskem 14 bodů po deseti kolech. 

reklama