reklama

Už jsem vychladl, stačilo zmlátit ženskou, tweetoval Neville. Teď bude koučovat anglické fotbalistky

Phil Neville Phil Neville autor: ČTK
U reprezentace anglických fotbalistek je pořádně rušno. Bývalý kouč Mark Sampson musel v září odejít kvůli sexuálnímu obtěžování svých svěřenek, nyní na lavičku usedl bývalý obránce Phil Neville, který se zase na svém Twitteru sexisticky vyjadřoval o ženách.

Londýn - Před šesti lety "posílal ženy k plotně", nyní to dostává pořádně "sežrat". Phil Neville, bývalý skvělý stoper Manchesteru United, převzal tým anglických fotbalistek a hned se musí omlouvat. Za tweety proti ženám.

"Pohoda, už jsem vychladl. Stačilo zbít ženu, už se cítím lépe!" To byl jeden z jeho komentářů z roku 2011. K němu později připojil repliku, že "ženská rovnoprávnost končí ve chvíli, kdy se má zaplatit účet v restauraci."

Tweet Phila Nevillea Tweet Phila Nevillea | Foto: Twitter

O rok později zase napsal, že "namísto sledování kriketu by ženy měly připravovat snídani, starat se o děti nebo stlát postele."

Nyní Neville ve svém prohlášení uvedl, že jeho sexistické komentáře nebyly a nejsou pravdivé, že nejsou "odrazem jeho charakteru a víry." Zároveň uvedl, že si je vědomý svojí zodpovědnosti v nové funkci.

Poté, co ho anglická federace FA jmenovala novým trenérem fotbalistek, smazal svůj twitterový účet.

reklama