reklama

Rajnoch nevěší hlavu: Dobré, taktiku jsme plnili do detailu

Jan Rajnoch v dresu libereckého Slovanu. Jan Rajnoch v dresu libereckého Slovanu. autor: ČTK
Liberecký sen o postupu se takřka rozplynul, zkušený stoper Rajnoch přesto tým chválí.

Liberec - Jejich sen o postupu do osmifinále Evropské ligy se takřka rozplynul, přesto nevěší hlavy. A ze svého výkonu proti nizozemskému Alkmaaru si snaží odnést to dobré.

Fotbalisté Slovanu Liberec prohráli na domácí půdě 0:1 po neubráněné standardní situaci v samém závěru utkání. Za týden v Holandsku tak budou muset otáčet nepříznivý vývoj dvojzápasu.

"Je to samozřejmě zklamání, jako každá prohra," uvedl bezprostředně po utkání zbrusu nový stoper Slovanu Jan Rajnoch. Ex-reprezentant předvedl v defenzivě spolehlivý výkon a neváhal sebe i spoluhráče ocenit.

Fotbal, který příliš krásy nepobral

"Byli jsme na ně dobře připraveni. Hráli jsme dobře takticky, ze zajištěné obrany. Nepustili jsme je prakticky do žádné velké šance," popsal utkání, které mnoho fotbalové krásy nepobralo.

Rozhodl centrovaný míč z přímého kopu a blesková dorážka. Byli to paradoxně liberečtí, kteří na takové herní situace chtěli spoléhat.

"Standardky měly být naší zbraní, bohužel z jedné z nich rozhodl soupeř. Ale ověřili jsme si, že se jich nemusíme bát. Byl to náš první ostrý soutěžní zápas, takže jsme nečekali, že je budeme válcovat. Spíš jsme si chtěli osahat, jak se náš tým dá po těch změnách dohromady," dodal bývalý hráč Slovácka, Mladé Boleslavi či tureckého Sivasporu.

Hráli jsme aktivní obranu, říká Rajnoch

Trochu se rozlobil, když se mluvilo o bídné útočné aktivitě Slovanu. "My jsme hráli aktivní obranu. Do žádné velké šance jsme je nepustili, to byl účel. Co se týče taktického hlediska, všechno jsme splnili do posledního detailu," podotkl Rajnoch a ocenil sílu soupeře.

"Narozdíl od nás jsou sehraní, jsou spolu delší dobu. Mají mladý tým, je znát ta nizozemská škola."

Nicméně nepopíral, že jeho tým má velké rezervy. "Především na ofenzivě musíme zapracovat. Chce to více udržet balon a dohrávat situace. Určitě bychom si časem přáli hrát jiný fotbal, více po zemi."

"Kováč? Mám se od něj co učit"

I přes kvalitu soupeře se podle Rajnocha Liberec může v odvetě pokusit o zázrak. "Pojedeme tam užít si atmosféru a pokusit se o nemožné. Pamatuju, jak jsme s Boleslaví doma prohráli s Palermem a nakonec postoupili na penalty. Doufám, že se mi to teď podaří ještě jednou," zavzpomínal dvaatřicetiletý obránce.

Pochvaloval si spolupráci s o rok starším Radoslavem Kováčem ve středu liberecké obrany. "My si vyhovíme. On je nejstarší, já druhý nejstarší. Přesto se od něj mám co učit. Člověk se prostě učí celý život," řekl Rajnoch.

reklama