reklama

Rajnoch: Snad můj vyhazov Liberci pomůže

Jan Rajnoch se pro libereckého kouče Slováka stal postradatelným Jan Rajnoch se pro libereckého kouče Slováka stal postradatelným autor: ČTK
Rozhovor s fotbalovým obráncem Janem Rajnochem, který byl vyřazen z týmu Liberce.

Praha - Hodně skleslý byl ze svého vyřazení z A-týmu Liberce obránce Jan Rajnoch. Aby taky ne! Měl být jednou z opor Slovanu, místo toho fatálními hrubkami zavinil výprask 1:4 na Slavii a nyní se dozvěděl, že s ním trenér Samuel Slovák už nepočítá. Více čtěte ZDE.

Svým spoluhráčům alespoň přeje, aby jim jeho vyhození pomohlo. "Pokud to pomůže, budu i rád, protože Liberec si zaslouží hrát o ty horní příčky," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz dvaatřicetiletý zadák.

Kdy a jak vám trenér Slovák oznámil, že jste v áčku Liberce skončil?
"V úterý po tréninku mi oznámil, že jsem skončil, a dneska mi řekl, že se nemůžu připravovat s A-týmem."

Jaký vám uvedl důvod vašeho vyřazení? Bylo to konkrétně kvůli fatálním chybám v zápase na Slavii?
"Neuvedl mi žádný důvod."

Nepomohlo ani to, že jste si po zápase sypal popel na hlavu a bral vysokou porážku na sebe?
"Moc nevím, v čem by to mělo pomoct."

Jako polehčující okolnost, že jste si svého selhání vědom.
"Je mi to líto, ale to nepomůže."

Cítil jste, že se k tomuto kroku schyluje už delší dobu?
"Ne."

Jaké nyní podniknete kroky?
"Momentálně jsem přeřazený do juniorky a budu tam do té doby, než se něco bude dít. Budu se snažit kvalitně trénovat s trenérem Vavruškou, s nímž se znám z doby, když byl u áčka. Těším se na to, budou tam mladí kluci, tak snad jim třeba i pomůžu. Teď si chci ale o víkendu pročistit hlavu, uvidíme, co bude potom."

Po velké obměně kádru nezačala sezona pro Liberec moc dobře. Propadák v Evropské lize, v domácí soutěži ze tří zápasů jen dva body. To vypadá, že letos bude mnohem těžší udržet se v popředí tabulky, jak bývá zvyklý?!
"Kádr je kvalitní, jsou v něm výborní fotbalisté. Věřím, že se to nějak dá dohromady. Pokud pomůže to, že jsem byl vyhozen, tak budu i rád, protože Liberec si zaslouží hrát o ty horní příčky. Věřím, že se na ty pozice, kam patří, vrátí."

reklama