17. 4. 2009 22:29
Schalke- Energie Chotěbuz 4:0 (2:0)
Schalke postoupilo na šesté místo
Schalke postoupilo na šesté místo | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Schalke 04 zvítězili v páteční předehrávce osmadvacátého kola německé Bundesligy na domácím hřišti nad Energií Chotěbuz 4:0 a posunuli se tak již v nedohrané tabulce se šestačtyřiceti body na šesté místo.

Naopak Chotěbuz zůstává i nadále na sestupovém sedmnáctém místě, když má na svém kontě jen třiadvacet bodů.

K úspěchu ji nepomohl ani český záložník Jan Rajnoch, který zasáhl do utkání od pětasedmdesáté minuty.coby střídající hráč

To už ovšem bylo o vývoji střetnutí de facto rozhodnuto, neboť domácí se dostali do vedení už po čtyřech minutách hry, kdy se trefil povedenou střelou na zadní tyč Pander.

Neuběhla navíc ani půlhodina střetnutí a Schalke již vedlo o dvě branky. Rychlý únik zakončil přesnou střelou Altintop.

Ani to však „modrým" nestačilo a ve druhém poločase zvýšil náskok nejprve Jones a v závěru ještě pečetil na konečných 4:0 Kevin Kuranyi.