reklama

Rajtoral: Nejsem univerzál, ale v záloze se cítím dobře

Obrana, nebo záloha? Františku Rajtoralovi je to jedno Obrana, nebo záloha? Františku Rajtoralovi je to jedno autor: CPA - Eduard Erben
Plzeňský fotbalista František Rajtoral se posunul z obrany do zálohy a tato úloha mu sedí. Klidně by si troufnul hrát na tomto postu i v reprezentaci.

Praha - Posunul se z obrany do zálohy a i na tomto postu patří k nejlepším hráčům Viktorie Plzeň. Fotbalový reprezentant František Rajtoral se nebrání tomu, že by nastoupil na tomto postu i v reprezentaci.

"Cítím se dobře, ale to je na trenérovi, ještě jsme mou případnou úlohu v týmu neprobírali," přiznal na pondělním reprezentačním srazu Rajtoral.

S Plzní se vám v poslední době nedaří. Jak v poháru na Atléticu Madrid, tak v neděli v Příbrami jste prohráli 0:1. V jaké náladě jste se připojil k národnímu týmu?

Ty myšlenky zase nejsou tak černé. Na Atletiku už jsem věřil, že to zvládneme na remízu, ale bohužel nestalo se. V neděli jsme to, pravda, dovršili porážkou v Příbrami. Po zápase o tom člověk chvíli přemýšlí, ale pak se soustředí na to, co přijde. Jsem sice zklamaný, ale už je to minulost a já věřím, že si tu zlepším náladu. 

Čím si to vysvětlujete, že v poslední době Viktoria tak ztrácí?

Nevím, kdybych to věděl, tak se nějak přizpůsobíme. Možná nám vážně chyběl Pavel Horváth, ale já věřím, že už příště proti Jablonci tyhle ztráty doženeme a napravíme si reputaci.

Cítíte výhodu v tom, že se páteční reprezentační utkání proti Maltě bude hrát v Plzni, vlastně u vás doma?

Výhodu asi ne, takhle o tom nepřemýšlím. Snad jen tím, že znám to prostředí. Ale jsem rád, že se to hraje v Plzni. Za ty tři poslední roky se tam udělal pořádný kus práce. Postavil se stadion, chodí lidi a já věřím, že jich přijde hodně i na reprezentaci.

Zatím ale chybí doprodat asi ještě dva tisíce lístků...

Stadion tu ale není velký a, i když přijde třeba osm tisíc, stejně bude dobrá atmosféra. Fanoušci jsou úspěchy Plzně namlsaní, fotbal je tam baví, věřím, že stadion ochozy naplní.

Museli jste kvůli reprezentaci v Plzni vyklidit kabinu?

Zatím ne, to až ve středu, kdy se tam přesouváme. Já ale věřím, že nám, co v Plzni hrajeme, udělají výjimku a že zůstaneme tam, kde obvykle jsme. Já budu jenom rád, protože mám ve skříňce pořádný bordel.

V Plzni už teď pravidelně hrajete na kraji zálohy místo v obraně, mluvil už jste s trenérem Bílkem o tom, že by s vámi mohl počítat i pro tento post?

Ještě ne, nebyla příležitost, zatím jsme měli jen společný oběd. Ale záleží na něm. Musím říct, že se tam ale cítím dobře. Tím, že se Plzeň snaží o ofenzivní styl, je člověk mnohem blíž k brance a má větší šanci dát gól.

Takže jste připravený hrát na kraji obrany i zálohy, když bude potřeba?

Samozřejmě. Nechci říct, že jsem nějaký univerzál. Ale na záloze jsem hrál, než jsem přišel do Plzně, pak jsem se přesunul do obrany a teď jsem zase v záloze. Nevidím v tom zkrátka problém. 

V poslední době jsou vztahy mezi Plzní a Spartou dost najaté. Budete se nějak popichovat s Josefem Hušbauerem?

Tak já jsem Pepu poznal jako pohodového kluka, což jsme určitě i my. Nebudeme se na sebe koukat skrze prsty. Navíc ta kauza, která po našem zápase vznikla, jde naprosto mimo mě. A nějaké popichování stejně nejsem.

Ani si o tom zápase nepromluvíte?

Možná si něco řekneme, ale co nám Pepa může říct? Maximálně pogratulovat k vítězství. (smích)

reklama