reklama

Rána pro Fenerbahce. I odvetu s Plzní odehraje bez diváků

Fanoušci Fenerbahce Istanbul nebudou smět na svůj stadion ani v odvetě duelu s Plzní. Fanoušci Fenerbahce Istanbul nebudou smět na svůj stadion ani v odvetě duelu s Plzní. autor: Reuters
Fotbalisté Fenerbahce Istanbul musejí odehrát domácí odvetné utkání osmifinále Evropské ligy proti Viktorii Plzeň na uzavřeném stadionu.

Nyon - Fotbalisté Fenerbahce Istanbul musejí odehrát domácí odvetné utkání osmifinále Evropské ligy proti Viktorii Plzeň na uzavřeném stadionu.

Evropská fotbalová unie UEFA turecký tým potrestala za výtržnosti fanoušků minulý týden v odvetě 1. kola play off soutěže, v němž sice mělo Fenerbahce v zápase s BATE Borisov rovněž uzavřený stadion za výtržnosti diváků v základní skupině, na hřiště se však za pomoci hozeného padáčku přesto dostala světlice.

UEFA současně pohrozila, že při dalším prohřešku ho může vyloučit z evropských pohárů.

Istanbulský tým dostal pokutu 60 tisíc eur (1,53 milionu korun) a dvouletou podmínku. Pokud by se problémy s fanoušky během tohoto období opakovaly, bude automaticky následovat vyloučení z Ligy mistrů či Evropské ligy.

Šádek: Rána pro fanoušky i partnery

Rozhodnutí UEFA znamená komplikace i pro Plzeň, hlavně pro její fanoušky a partnery.

"Je to pro nás nová informace, kterou se nyní intenzivně zabýváme. Neřešíme v tuto chvíli sportovní stránku věci, ale situaci našich fanoušků a obchodních partnerů, kteří již v mnoha případech mají zakoupeny letenky či zájezdy. Budeme se snažit v co nejkratším čase zjistit veškeré informace, které se k tomuto opatření Disciplinární komise UEFA váží," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Do Istanbulu se chystal s Plzní velký počet příznivců. "Opatření se bude s největší pravděpodobností týkat také fanoušků Viktorie, na konečné stanovisko oficiálních míst však zatím čekáme. Pokud se tento náš předpoklad potvrdí, zajistíme našim příznivcům samozřejmě možnost sledovat utkání přímo v Plzni. Nicméně prioritou pro nás nyní bude vyřešení organizace výjezdu a situace těch, kteří již podnikli kroky k cestě do Istanbulu," dodal Šádek v tiskovém prohlášení.

Fenerbahce bude chybět Meireles

Viktorii navíc neohrozí bývalý záložník Chelsea Raul Meireles. Portugalský reprezentant byl vyloučen už ve čtvrté minutě úvodního zápasu proti Borisovu a disciplinární komise UEFA mu k automatickému jednozápasovému trestu přidala stop na další dvě utkání.

Plzeň začíná dvojzápas s aktuálně druhým týmem turecké ligy na domácím hřišti 7. března, odvetu před prázdnými tribunami sehraje 14. března.

reklama