reklama

Rána pro Španěly. Na Euro nepojede válečník Puyol

Carles Puyol bude Španělům chybět na evropském šampionátu. Carles Puyol bude Španělům chybět na evropském šampionátu. autor: Reuters
Klíčový stoper musí na operaci s kolenem

Madrid - Španělští fotbaloví fanoušci jsou v šoku. Jejich modla, srdcař, válečník a duše národního týmu - obránce Carles Puyol, nepojede na evropský šampionát.

Obhájcům titulu bude čtyřiatřicetiletý dlouhovlasý stoper chybět kvůli zdravotním problémům. Puyol musí nutně na operaci s kolenem, po které ho čeká přibližně šestitýdenní léčba.

Hráč Barcelony utrpěl zranění při sobotním ligovém derby proti Espaňolu. Po zápase si stěžoval na bolest kolena a vyšetření ukázalo vážný problém. Kapitán Blaugranas se proto rozhodl pro chirurgický zákrok.

Pro španělský národní tým bude neúčast tradiční opory znamenat velké oslabení. Ve středu obrany by měli při Puyolově neúčasti nastupovat Gerard Piqué a obvyklý pravý bek Sergio Ramos.

Problémy má trenér Vicente del Bosque také se složením útoku. Historicky nejlepší střelec reprezentace David Villa se totiž velmi pomalu zotavuje po operaci zlomené nohy. Kouč Španělů ovšem předeslal, že na útočníka Barcelony bude čekat až do poslední možné chvíle.

Mistři světa vstoupí do Eura, které startuje 8. června, o dva dny později. Utkají se nejprve s Itálií a poté s Irskem a Chorvatskem.

reklama