reklama

Rána pro Španěly. Na Euro nepojede válečník Puyol

Carles Puyol. Carles Puyol. autor: Reuters
Klíčový stoper musí na operaci s kolenem

Madrid - Španělští fotbaloví fanoušci jsou v šoku. Jejich modla, srdcař, válečník a duše národního týmu - obránce Carles Puyol, nepojede na evropský šampionát.

Obhájcům titulu bude čtyřiatřicetiletý dlouhovlasý stoper chybět kvůli zdravotním problémům. Puyol musí nutně na operaci s kolenem, po které ho čeká přibližně šestitýdenní léčba.

Čtěte také:

Del Bosque chce na Euru Villu, Torres jistý start nemá
Anglie zná Capellova nástupce. Stal se jím Hodgson
V širší polské nominaci jsou i dva nezkušení útočníci
Krejčí na Bílkově tajném seznamu. Známe i další jména

Hráč Barcelony utrpěl zranění při sobotním ligovém derby proti Espaňolu. Po zápase si stěžoval na bolest kolena a vyšetření ukázalo vážný problém. Kapitán Blaugranas se proto rozhodl pro chirurgický zákrok.

FOTO Nejlépe placené týmy světa. V Barce je gáže tři miliony týdně FOTO Nejlépe placené týmy světa. V Barce je gáže tři miliony týdně Prohlédněte zde

Pro španělský národní tým bude neúčast tradiční opory znamenat velké oslabení. Ve středu obrany by měli při Puyolově neúčasti nastupovat Gerard Piqué a obvyklý pravý bek Sergio Ramos.

Problémy má trenér Vicente del Bosque také se složením útoku. Historicky nejlepší střelec reprezentace David Villa se totiž velmi pomalu zotavuje po operaci zlomené nohy. Kouč Španělů ovšem předeslal, že na útočníka Barcelony bude čekat až do poslední možné chvíle.

Mistři světa vstoupí do Eura, které startuje 8. června, o dva dny později. Utkají se nejprve s Itálií a poté s Irskem a Chorvatskem.

FOTO Euro, kam se podíváš? Ne, Vratislav se teprve zvolna připravuje FOTO Euro, kam se podíváš? Ne, Vratislav se teprve zvolna připravuje Prohlédněte zde

reklama