Real díky hattricku Ronalda rozstřílel San Sebastian 5:1

Aktualizováno 9. 11. 2013 23:56
Real v tabulce španělské ligy zůstává třetí za fotbalisty Barcelony a Atlética Madrid, které čekají duely 13. kola v neděli.
Cristiano Ronaldo se z gólu radoval celkem třikrát.
Cristiano Ronaldo se z gólu radoval celkem třikrát. | Foto: Reuters

Madrid - Real Madrid rozstřílel i zásluhou hattricku Cristiana Ronalda ve španělské lize San Sebastian 5:1. V tabulce soutěže zůstává třetí za fotbalisty Barcelony a Atlética Madrid, které čekají duely 13. kola v neděli.

Ronaldo se poprvé trefil už ve 12. minutě, kdy tvrdou ranou z úhlu využil centr za obranu od Karima Benzemy. Za dalších šest minut svému francouzskému spoluhráči nahrávku oplatil, ve 26. minutě pak Portugalec proměnil pokutový kop po ruce Markela Bergary. Čtvrtý gól Realu přidal ještě v první půli Sami Khedira.

Po přestávce sice snížil pohledným lobem Antoine Griezmann, který se za Real Sociedad trefil v pátém zápase v řadě, poslední slovo měl však Ronaldo, který poslal k bližší tyči přímý kop. V této sezoně ve 20 zápasech za Real Madrid a portugalskou reprezentaci dal už 28 branek, v lize se osamostatnil na prvním místě střelecké tabulky se 16 góly ze 13 utkání.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Real Madrid - San Sebastian 5:1 (12., 26. z pen. a 76. Ronaldo, 18. Benzema, 36. Khedira - 61. Griezmann), Getafe - Elche 1:1 (18. León - 61. Boakye), Bilbao - Levante 2:1 (72. Rico, 84. Aduriz - 33. Barral), Vigo - Vallecano 0:2 (24. Viera, 72. Larrivey).

1. FC Barcelona 12 11 1 0 34:7 34
2. Atlético Madrid 12 11 0 1 30:8 33
3. Real Madrid 13 10 1 2 35:17 31
4. Villarreal 12 7 2 3 20:12 23
5. Bilbao 13 7 2 4 20:18 23
6. Getafe 13 6 2 5 17:14 20
7. San Sebastian 13 4 5 4 19:17 17
8. Granada 13 5 2 6 11:13 17