Real i Barca v generálce na El Clásico vysoko vyhrály

4. 12. 2011 23:10
Gijón - Real Madrid 0:3, FC Barcelona - Levante 5:0
Cristiano Ronaldo si stejně jako Lionel Messi připsal 17. gól
Cristiano Ronaldo si stejně jako Lionel Messi připsal 17. gól | Foto: Reuters

Gijón - Fotbalisté Realu Madrid porazili Gijón na jeho stadionu 3:0 a po čtrnáctém soutěžním vítězství za sebou si upevnili vedení ve španělské lize.

Mistrovská Barcelona po jasné domácí výhře 5:0 nad Levante na svého hlavního rivala ztrácí tři body, ale má o jedno odehrané utkání více. Příští týden se oba největší aspiranti na titul střetnou v prestižním El Clásiku.

Real poslal do vedení deset minut před přestávkou křídelní záložník Ángel di María, který překvapil domácího brankáře Juana Pabla přízemní střelou "šajtlí" z úhlu.

Třiadvacetiletý Argentinec pak v 65. minutě připravil druhou branku pro spoluhráče Cristiana Ronalda.

Barca porazila Vallecano. Doma nedostala gól 1131 minut

Hvězdný Portugalec si po kličce gólmanovi připsal sedmnáctou trefou v sezoně a společně s barcelonským Lionelem Messim dál vede tabulku střelců.

Mizivé šance Gijónu na bodový zisk v závěru ještě snížil Sebastián Eguren. Uruguayský záložník stáhl deset minut před koncem Ronalda a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště.

Konečný výsledek pak stanovil ve druhé minutě nastaveného času brazilský krajní bek Marcelo tvrdou ranou do horního růžku.

Fábregas rozhodl o výhře Barcy už po 33 minutách

Barcelona prodloužila rekordní domácí sérii bez inkasované branky na dvanáct ligových utkání. V posledních čtyřech duelech si soupeři z Nou Campu odvezli pokaždé minimálně čtyřbrankový debakl.

Cesc Fábregas
Cesc Fábregas | Foto: Reuters

Favorita poslal do vedení už ve čtvrté minutě umístěnou střelou Cesc Fábregas. Stejný hráč se radoval i za půlhodiny, když tentokrát hlavičkoval ze Xaviho trestném kopu.

Skóre prvního poločasu uzavřel ve 37. minutě přízemní ranou dvacetiletý útočník Isaac Cuenca.

Také po pauze pokračovala jasná dominance katalánského týmu. V 54. minutě se po Alvesově dočkal také Lionel Messi. Opěvovaný Argentinec na domácím hřišti zaznamenal šestnáctou ze celkově sedmnácti branek v tomto ročníku La Ligy.

Po hodině hry uzavřel skóre Chilan Alexis Sánchez, jenž navázal na dvě úterní trefy proti Vallecanu.

Valencie drží po výhře nad Espaňolem čtyřbodový odstup

Uspěla i třetí Valencie, která si výhrou 2:1 nad Espaňolem udržela čtyřbodový odstup za Barcelonou.

Vítězství jí zařídil nejlepší střelec týmu Roberto Soldado, jenž v 80. minutě krátce po svém příchodu na hřiště dal po rohovém kopu hlavou svůj devátý gól v sezoně.

Valencie tak výsledkové uspěla v generálce před úterním soubojem s Chelsea o postup do osmifinále Ligy mistrů.

Gijón - Real Madrid 0:3 (35. Di María, 65. C. Ronaldo, 90.+2 Marcelo), Santander - Villarreal 1:0 (27. Stuani), FC Barcelona - Levante 5:0 (4. a 33. Fábregas, 37. Cuenca, 55. Messi, 61. Sánchez), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (6. Costa z pen., 80. Soldado - 68. Moreno), Atlético Madrid - Vallecano 3:1 (25. Gabi, 74. Falcao, 90.+1 Salvio - 90.+3 vlastní Gabi), San Sebastian - Málaga 3:2 (10. vlastní Demichelis, 89. Vela, 90.+1 Irfán - 20. Rondón, 59. Fernández), Pamplona - Betis Sevilla 2:1 (39. Flaňo, 90.+3 Nekúnam - 80. Castro), Mallorca - Bilbao 1:1 (3. Jiménez - 45.+2 Amorebieta), Granada - Zaragoza 1:0 (45. Ighalo).