Ronaldo dotáhl Real k výhře, ale Messi byl lepší: Dal 4 góly

27. 1. 2013 14:24
Fotbalisté Realu Madrid ve 21. kole španělské ligy zvítězili v madridském derby nad Getafe 4:0. Cristiano Ronaldo nastřílel hattrick. O gól více dal v dalším zápase za Barcelonu Lionel Messi.
Criastiano Ronaldo slaví jeden ze tří gólů
Criastiano Ronaldo slaví jeden ze tří gólů | Foto: Reuters

Madrid - Famózním výkonem a nastříleným hattrickem se Cristiano Ronaldo zasloužil o výhru fotbalistů Realu Madrid ve 21. kole španělské ligy v madridském derby nad Getafe 4:0.

Jenže ani tohle Ronaldovi nestačilo, aby se stal hvězdou večera. To byl znovu Lionel Messi. Nezastavitelný argentinský útočník dal ještě o jeden gól víc a jeho Barcelona na domácím hřišti rozstřílela Osasunu 5:1.

Ronalda tak může těšit jen fakt, že se jeho Real přiblížili druhému Atlétiku na čtyři body. Real už navíc potřetí za sebou neinkasoval.

Atlético večer prohrálo 0:3 na hřišti Bilbaa.

Real střílel góly ve druhé půli

Po bezbrankové první půli rozjel Real svůj brankostroj. Vše načal stoper Ramos, který se po rohovém kopu postaral o závar, jenž vyústil ve vlastní branku Valery. Následně se během devíti minut trefil třikrát Ronaldo.

Jeho první gól přišel po typickém brejku po levé straně, když dostal do běhu pas od Özila a střelou na zadní tyč zvýšil.

Krátce na to se prosadil hlavou a střelecký účet završil penaltou za faul na Modriče. Ronaldo v posledních třech ligových zápasech, do kterých nastoupil, vstřelil sedm branek.

Osasuna hrála od 27. minuty v deseti

Barcelona se do vedení dostala už v 11. minutě po akci Messiho. Pamplona na Nou Campu držela krok jen první půl hodinu. Na jejím konci sice Loe vyrovnal, jenže hned minutu na to byl po druhé žluté za penaltový zákrok vyloučen Arribas a bylo po zápase, protože Messi pokutový kop proměnil.

Ještě do přestávky po akci Alvese Pedro a ve druhé půli na konečných 5:1 v rozmezí dvou minut zvýšil opět Messi.

Barcelona má na Atletico náskok jedenácti bodů.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

La Coruňa - Valencie 2:3 (32. a 45. Riki - 1. Jonas, 63. Valdez, 90.+1 Ricardo Costa), Real Madrid - Getafe 4:0 (62., 65. a 71. z pen. Ronaldo, 50. vlastní Valera), Vallecano - Betis Sevilla 3:0 (4. Piti z pen., 64. Delibašič, 83. Carlos), FC Barcelona - Pamplona 5:1 (11., 28. z pen., 56. a 58. Messi, 40. Pedro - 24. Loe), Bilbao - Atlético Madrid 3:0 (50. San José, 77. Susaeta, 84. De Marcos), Mallorca - Málaga 2:3 (27. Casadesus, 71. Dos Santos - 10. Saviola, 16. Isco, 62. Monreal).

1. FC Barcelona 21 19 1 1 71:24 58
2. Atlético Madrid 21 15 2 4 42:21 47
3. Real Madrid 21 13 4 4 54:20 43
4. Málaga 21 10 5 6 33:19 35
5. Betis Sevilla 21 11 2 8 31:33 35
6. Vallecano 21 11 1 9 30:36 34
7. Valencie 21 10 3 8 30:34 33
8. Levante 21 10 3 8 26:30 33